تسهیلات مالى خارجى براى احداث سد و نیروگاه برق آبى نمارستاق اختصاص می‌یابد

تسهیلات مالى خارجى براى احداث سد و نیروگاه برق آبى نمارستاق اختصاص می‌یابد
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری به نقل از ایسنا ،دولت با اختصاص 330 میلیون یوآن تسهیلات مالى خارجى براى احداث سد و نیروگاه برق آبى نمارستاق موافقت کرد.

 
به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، شورای اقتصاد بنا به پیشنهاد وزارت نیرو و به استناد ماده «82» قانون برنامه پنج‌ساله پنجم توسعه تصویب کرد مبلغ حداکثر 330 میلیون و ششصد هزار یوآن تسهیلات مالی خارجی براى سد و نیروگاه برق آبى نمارستاق به عنوان اصل تسهیلات و هزینه‌های تبعی مشتمل بر سود، کارمزد و بیمه از محل تسهیلات بند «21» ماده واحده قانون بودجه سال 1390 کل کشور اختصاص می‌یابد.

بر این اساس، دستگاه اجرایی موظف است ضمن رعایت قانون حداکثر استفاده از توان فنی، مهندسی، تولیدی، صنعتی و اجرایی کشور در اجرای پروژه‌ها و ایجاد تسهیلات به منظور صدور خدمات مصوب سال 1375، در ارجاع کار به گونه‌ای عمل کند که سهم ارزشی کار با استفاده از امکانات ساخت داخل کشور کمتر از 51 درصد نباشد.

همچنین در اجرای این طرح رعایت شرایط زیست‌محیطی برای دستگاه اجرایی الزامی است.

بر اساس این مصوبه، وزارت نیرو (شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران) موظف است با تایید بانک مرکزی تسهیلات دریافتی را بازپرداخت کند و در اجرای این مصوبه رعایت کلیه قوانین و مقررات الزامی است.

به گزارش ایسنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، این مصوبه از سوی بهروز مرادی ـ معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس‌جمهور ـ برای اجرا ابلاغ شده است.

 

۱۳ مرداد ۱۳۹۱ ۱۲:۲۶

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP