مدیر کل دفتر وامها خبر داد : جایزه پنجاه هزار دلاری بانک توسعه اسلامی در حوزه "اقتصاد اسلامی"

مدیر کل دفتر وامها خبر داد : جایزه پنجاه هزار دلاری بانک توسعه اسلامی در حوزه  "اقتصاد اسلامی"
سعید خانی اوشانی مدیرکل دفتر وامها، مجامع و موسسات بین‌المللی از اعطای جایزه پنجاه هزار دلاری بانک توسعه اسلامی در حوزه "اقتصاد اسلامی" خبر داد.

 
 به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی وفنی ایران ،اوشانی گفت :  بانک توسعه اسلامی در نظر دارد به منظور شناسایی و ارج نهادن به فعالیتها و تحقیقات حوزه "اقتصاد کلان" در کشورهای عضو بانک، تقدیرنامه و جایزه نقدی به مبلغ سی ‌هزار دینار اسلامی (ارزش تقریبی معادل پنجاه هزار دلار) به اشخاص حقیقی، دانشگاهها، موسسات تحقیقاتی و پولی و بانکی و سیاستگذاران اقتصادی کشورهای عضو که دارای مقالات، تحقیقات و پژوهشهای موثر و برجسته در حیطه فوق یا مشارکتهای عملی و یا دانشگاهی  باشند اعطا نماید. 
وی در عین حال خاطر نشان کرد : جایزه مذکور با هدف شناسایی، انگیزش و تشویق فعالیتها و تلاشهای خلاقانه برای گسترش اقتصاد اسلامی به همراه تقدیرنامه در خلال اجلاس آتی هیات مدیره بانک موصوف از سوی دکتر احمد محمدعلی، ‌رئیس محترم بانک توسعه اسلامی اهدا خواهد شد 
 به گفته  این مقام مسئول ، مقالات ارائه شده از سوی داوطلبین حقیقی و حقوقی می‌بایست دارای تحقیقات مستند و عملیاتی در زمینه اقتصاد اسلامی بوده و قبلاً در مجلات تخصصی و دانشگاهی مرتبط چاپ شده باشند.
اوشانی تصریح کرد :  نتایج این تحقیقات یا پیشنهادات و مشارکتهای تخصصی و تصمیم‌گیریهای اقتصادی باید اثرات کارآمدی بر توسعه اقتصاد اسلامی داشته و قبلاً نیز از سوی نهادهای بین‌المللی جایزه کسب نکرده باشند و  در خصوص نهادها، موسسه داوطلب می‌بایست توصیه‌نامه‌ای حداقل توسط یک نفر فارغ‌التحصیل و محقق ممتاز در رشته اقتصاد اسلامی ضمیمه نمایند.
بر اساس این گزارش ، داوطلبین متعدد از یک موسسه و کارکنان بانک توسعه اسلامی پذیرفته نخواهند شد. لازم به ذکر است ،مقالات ارسالی توسط هیات تخصصی مستقل از  بانک توسعه اسلامی به منظور  تعیین صحت و ارزش علمی و عملیاتی  بررسی و جمعاً 10  نفر به مرحله دوم رقابت راه خواهند یافت. متعاقباً فرد/سازمان برگزیده از سوی هفت نفر از محققین و اقتصاد دانان بین المللی و دانشگاهای منتخب بانک  تعیین و تا پایان سال جاری میلادی معرفی و دعوتنامه رسمی جهت عزیمت به محل برگزاری اجلاس سالانه بانک توسعه اسلامی برای ایشان ارسال خواهد شد. آخرین فرصت معرفی داوطلبین و ارسال فرمهای تکمیل شده حسب اطلاعیه و کتابچه راهنمای بانک توسعه اسلامی 25 آبان  1391  می‌باشد.
 بر اساس این گزارش ،اسناد و مدارک مورد نیاز جهت شرکت در رقابت مذکور شامل؛ فرم تکمیل شده موجود در سایت،‌ نامه درخواست متقاضی شامل مشخصات کامل و متن کامل تحقیقات یا دوره‌های آموزشی، اثرات فعالیت بر اقتصاد اسلامی، ‌شرح وظائف جاری داوطلب و تصویر پوشش رسانه‌ای مقالات و تحقیقات ارائه شده و برای افراد حقیقی شامل؛ خلاصه سوابق تحصیلی و شغلی (رزومه) و مقالات منتشر شده می‌باشد..
  متقاضیان می‌توانند، ضمن مطالعه و مراجعه به سایت بانک توسعه اسلامی به نشانیwww.isdb.org  زیرمجموعه جایزه اقتصاد اسلامی- سال 2013 و دریافت کتابچه اطلاعات تفصیلی، فرمهای تکمیل شده و مقاله مذکور را به آدرس مندرج در اطلاعیه و یا این دفتر ارسال نمایند. شایان ذکر است، در سال 2003 دکتر میرآخور از ایران برنده جایزه اقتصاد اسلامی بین 56 کشور عضو بانک گردید.
 

۱۴ مرداد ۱۳۹۱ ۰۹:۵۹

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP