ایران هفتمین کانون سرمایه‌گذاری در جهان شناخته شد

ایران هفتمین کانون سرمایه‌گذاری در جهان شناخته شد
صندوق بین المللی پول با انتشار فهرست ۱۷۱ کشور جهان از نظر سرمایه گذاری اعلام کرد ایران با نسبت 43.1 درصدی سرمایه گذاری به تولید ناخالص داخلی خود در رتبه هفتم جهان و بالاتر از تمام کشورهای صنعتی و خاورمیانه ای از این نظر قرار گرفته است.

به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران به نقل از خبرگزاری فارس صندوق بین المللی پول در پایگاه داده های گزارش چشم انداز اقتصادی جهان آمار مربوط به سرمایه گذاری در 171 کشور جهان را منتشر کرده که از رتبه بالای ایران در این فهرست حکایت دارد.

بر اساس این گزارش نسبت سرمایه گذاری که شامل سرمایه های داخلی و خارجی می شود به تولید ناخالص داخلی ایران در سال گذشته میلادی بالغ بر 43.1 درصد بوده است. بدین ترتیب ایران از این نظر رتبه هفتم در جهان را کسب کرده است.

کشورهای مغولستان، سیرالئون و چین به ترتیب رتبه های نخست تا سوم را از این نظر به خود اختصاص داده اند. نسبت سرمایه گذاری به  تولید ناخالص داخلی در این کشورها به ترتیب 69 درصد، 57 درصد و 48 درصد اعلام شده است.

الجزایر با نسبت 39 درصدی سرمایه گذاری به تولید ناخالص داخلی خود یک پله پایین تر از ایران و در رتبه هفتم قرار گرفته است. کشورهای صنعتی و کشورهای خاورمیانه ای همه در مراتب پایین تر از ایران در فهرست منتشر شده از سوی صندوق بین المللی پول قرار گرفته اند.

آمریکا رتبه ای بهتر از 146 را نتوانسته است به خود اختصاص دهد. نسبت سرمایه گذاری به تولید ناخالص داخلی این کشور 15.8 درصد اعلام شده است. انگلیس نیز با 14.8 درصد در رتبه 152 قرار گرفته است. عربستان نیز با نسبت 19 درصدی سرمایه گذاری به تولید ناخالص داخلی خود در رتبه 125 و امارات با 22.4 درصد در رتبه 88 قرار گرفته اند.

نسبت سرمایه گذاری به تولید ناخالص داخلی در برخی کشورهای دیگر عبارت است از: هند 34 درصد(رتبه 19)، کره جنوبی 29 درصد(رتبه 32)، قطر 25 درصد(رتبه 48)، ترکیه 22.3 درصد (رتبه 90)، و آلمان 17.9 درصد(رتبه  134).

کشور بحران زده یمن نیز با نسبت 11.13 درصدی سرمایه گذاری به تولید ناخالص داخلی خود رتبه آخر را در میان کشورهای جهان از این نظر به خود اختصاص داده است.
۱۶ مرداد ۱۳۹۱ ۱۵:۳۸

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP