در دیدار سفرای کشورهای اسلامی با مدیران صندوق توسعه ملی عنوان شد:امکان سرمایه‌گذاری صندوق توسعه ملی در پروژه‌های اقتصادی کشورهای اسلامی

در دیدار سفرای کشورهای اسلامی با مدیران صندوق توسعه ملی عنوان شد:امکان سرمایه‌گذاری صندوق توسعه ملی در پروژه‌های اقتصادی کشورهای اسلامی
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری به نقل از خبرگزاری فارس، مدیر عامل صندوق توسعه ملی در دیدار سفیران کشورهای اسلامی از امکان سرمایه‌گذاری این صندوق در پروژه‌های مناسب اقتصادی کشورهای اسلامی خبرداد.

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی صندوق توسعه ملی، در نشست مشترک سفرای کشورهای اسلامی با رئیس و اعضای هیأت عامل صندوق توسعه ملی، بر امکان سرمایه‌گذاری صندوق توسعه ملی در پروژه‌های اقتصادی مناسب کشورهای اسلامی تأکید شد.

محمدرضا فرزین رئیس هیأت عامل صندوق توسعه ملی در این نشست که در آستانه اجلاس سران کشورهای عضو جنبش عدم تعهد در تهران برگزار شد، با اشاره به فلسفه شکل‌گیری صندوق توسعه ملی ایران، گفت: این صندوق بر اساس رهنمودهای مقام معظم رهبری و تلاش و تعامل دولت و مجلس و در راستای تحقق اهداف برنامه پنجم توسعه، تشکیل شده است.

وی افزود: هدف اصلی از تأسیس صندوق توسعه ملی به عنوان یک صندوق ثروت ملی، کاهش وابستگی دولت به درآمدهای نفتی و سرمایه‌گذاری در بخش‌های مختلف و حفظ سهم نفت برای نسل‌های آینده بوده است.

فرزین گفت: صندوق توسعه ملی بر اساس قانون، تنها در پروژه‌هایی، تأمین مالی را بر عهده می‌گیرد که سهم مدیریت دولتی کمتر از 20 درصد باشد و این به معنای حمایت از بخش خصوصی است.

مدیر عامل صندوق توسعه ملی افزود: هدف صندوق توسعه ملی صرفاً سرمایه‌گذاری در ایران نیست و در پی انجام فعالیت اقتصادی در خارج از کشور از جمله کشورهای اسلامی است و فرصت‌های مناسب سرمایه‌گذاری در بازارهای سرمایه خارجی در مرحله شناسایی قرار دارد.

رئیس هیأت عامل صندوق توسعه ملی خاطر نشان ساخت: در حال حاضر ضمانت اجرایی  پروژه‌های اقتصادی توسط سرمایه‌گذاران ایرانی به عنوان مجری طرح‌ها در خارج از کشور در حال پیگیری است.

وی افزود: یکی از اولویت‌های اصلی صندوق توسعه ملی سرمایه‌گذاری در حوزه نفت، گاز و پتروشیمی و فرآورده‌های نفتی است، تا نفت خام به صورت فرآورده با ارزش‌افزوده بالاتر صادر شود، به همین دلیل سرمایه‌گذاری در پتروشیمی و پالایشگاه‌ها حائز اهمیت است.

همچنین سرمایه‌گذاری در بخش نیروگاه‌های برق، صنعت و معدن و حمل و نقل از دیگر اولویت‌های صندوق توسعه ملی است.  

فرزین ابراز امیدواری کرد، با یک تعامل سازنده، زمینه توسعه مناسبات اقتصادی بین صندوق توسعه ملی جمهوری اسلامی ایران و کشورهای اسلامی بیش از پیش فراهم شود.

در این نشست که سفیران و مسوولان سفارتخانه‌های کشورهای اسلامی اندونزی، قرقیزستان، فلسطین، تاجیکستان، تونس، سوریه، مالی، ترکمنستان، جزایر کومور، لبنان، کنگو، سیرالئون، پاکستان، تاجیکستان، الجزایر و جمهوری عربی مصر و همچنین محمود دودانگه و محمدرضا نظری از اعضای هیأت عامل صندوق توسعه ملی و احسان شریفی و مجید بهزادپور معاونان و سایر مدیران صندوق نیز حضور داشتند، صلاح زواوی سفیر فلسطین در تهران و مقدم‌السفرای دیپلماتیک در تهران از رئیس و اعضای هیأت عامل صندوق توسعه ملی برای برگزاری این نشست صمیمانه تقدیر و تشکر کرد.

 

۱ شهریور ۱۳۹۱ ۱۰:۰۹

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP