بانک‌های اسپانیا به ترزیق پول بیشتر نیاز دارند

بانک‌های اسپانیا به ترزیق پول بیشتر نیاز دارند
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری به نقل از فارس ،خبرگزاری فارس: آزمون‌های جدید ثبات در بانک‌های اسپانیا نشان داد، این بانک‌ها به تامین مجدد سرمایه‌ به ارزش بیش از 100 میلیارد یورو نیاز دارند.

 

به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل فارس به نقل از دیلی تلگراف، بر اساس نتایج آزمون‌های خطرپذیری رسمی، بانک‌های اسپانیایی ممکن است به ترزیق پول به ارزش بیش از 100 میلیارد یورو نیاز داشته باشند و این امر فشار مالی بیشتری بر بحران کنونی مادرید افزوده است.

بر اساس این گزارش، بر اساس آزمون میزان ثبات که بانک به بانک در اسپانیا انجام شده است، بانک‌های اسپانیایی به طرز خطرناکی با بار سنگینی از بدهی‌ها مواجه هستند و به تامین سرمایه، بازسازی و یا تعطیلی نیاز دارند.

انتظار می‌رود این آزمون وضعیت بدتر چشمگیری نسبت به آزمون‌های گذشته که در ابتدای تابستان انجام شد، نشان دهد؛ آزمون‌های پیشین تزریق 60 میلیارد یورویی را پیشنهاده کرده بودند.

موسسه تحقیقاتی «نومورا» در یادداشتی نوشت: عکس‌العمل ابتدایی ما به انتشار این برآوردها منفی بوده است. ارقام اعلام شده بسیار کمتر از انتظارهای بازار است و از دیدگاه ما نه تنها اعتماد بازار را از بین می‌برد بلکه ممکن است خطر از دست دادن بازارها را برای اسپانیا افزایش دهد.

هفته گذشته بانک مرکزی اسپانیا اعلام کرد: بدهی‌های بد بانک‌های اسپانیایی به سطحی افزایش یافته که رکورد ثبت کرده است و تقریبا از هر ده بانک یکی بدهی معوق دارد. این میزان بالاترین نسبت بدهی بد از سال 1962 است.

کارشناسان اعتقاد دارند که این میزان (100 میلیارد یورو) برای تامین سرمایه دوباره بانک های اسپانیایی کافی نیست. با افزایش هزینه‌های استقراض و با اقتصاد مصیبت‌زده این کشور، اسپانیا تحت فشار بیشتر قرار گرفته است.

۲ مهر ۱۳۹۱ ۱۶:۳۲

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP