ساخت 50 درصدی تجهیزات سکوهای پارس جنوبی در داخل

ساخت 50 درصدی تجهیزات سکوهای پارس جنوبی در داخل
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری به نقل از ایسنا ،همزمان با عملیات بارگیری اولین سکوی فاز 12 پارس جنوبی با وزن 3200 تن اعلام شد که 50 درصد تجهیزات سکوهای پارس جنوبی در داخل ساخته می‌شود.

 به گزارش خبرنگار انرژی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، علی طاهری مطلق ـ مدیرعامل شرکت مهندسی و ساخت تاسیسات دریایی ـ در جریان عملیات بارگیری اولین سکوی فاز 12 پارس جنوبی گفت: این سکو نسبت به سکوی 17 پارس جنوبی وزن بیشتری دارد به‌طوری که وزن این سکو با سایر اقلام جانبی آن به بیش از پنج هزار تن می‌رسد که این خود یک رکورد بسیار چشم‌گیر است.

وی با اشاره به این‌که هدف از توسعه‌ فاز 12 پارس جنوبی تولید سه میلیارد فوت‌ مکعب در روز است، گفت: دو سکوی دیگر برای این فاز نیز علاوه بر این سکو در آینده ساخته خواهد شد.

طاهری مطلق با تاکید بر این‌که سرعت تولید داخل تجهیزات مورد نیاز پارس جنوبی در حال افزایش است، اظهار کرد: هم‌اکنون بیش از 50 درصد اقلام مصرفی در این سکوها در داخل کشور تولید شده، این در حالی است که این رقم در گذشته بسیار کم بود.

مدیرعامل شرکت مهندسی و ساخت تاسیسات دریایی با اشاره به این‌که با افزایش تولید تجهیزات مورد نیاز در داخل کشور صرفه‌جویی ارزی نیز صورت خواهد گرفت، گفت: اقلامی را که در گذشته از خارج تهیه می‌شود امروز به سرعت در کشور تولید می‌شود مانند مخازن تحت فشار که به تکنولوژی بالایی نیاز دارد.

 

۱۰ مهر ۱۳۹۱ ۱۴:۵۴

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP