یک فعال اقتصادی آفریقای جنوبی: ایران محل بسیار مناسبی برای سرمایه گذاری است

یک فعال اقتصادی آفریقای جنوبی: ایران محل بسیار مناسبی برای سرمایه گذاری است
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری به نقل از ایرنا ، ˈ اچ پی هوات ˈ از اعضای گروه سرمایه گذاری جهانی آفریقای جنوبی روز چهارشنبه با اشاره به ظرفیت های بالای اقتصادی ایران بویژه در بخش معدن و انرژی گفت این کشور، محل بسیار مناسبی برای سرمایه گذاری است .

وی در حاشیه ˈسمینار تجارت و سرمایه گذاری در ایران ˈ به ایرنا گفت: وجود نیروهای تحصیل کرده و ماهر ؛ شرکت ها و بنگاههای اقتصادی پیشرفته ، فضای خوب کسب و کار و داشتن منابع غنی طبیعی سبب ایجاد این ظرفیت های بالا شده است.

وی افزود: کشور ایران بدلایل یاد شده ، بازار خوبی برای شرکت ها و سرمایه گذاران آفریقای جنوبی است.

ˈهوات ˈ گفت: درهمین حال آفریقای جنوبی نیز محل خوبی برای فعالیت و سرمایه گذاری شرکت های بزرگ و فعال ایرانی است .

بگفته وی بالا بودن کیفیت کار و مهارت شرکت های ایرانی سبب شده است که این شرکت ها بتواند در بازارهای مختلف فعالیت کنند.

این فعال اقتصادی در زمینه انرژی، با اشاره به تحریم های نفتی صورت گرفته علیه ایران از سوی آمریکا و غرب بیان داشت: این تحریم ها سبب افزایش بهای نفت خام و سایر محصولات نفتی در بازارهای جهان شده است.

وی افزود: به همین دلیل این تحریم ها نه فقط بر روی مردم ایران بلکه بر روی مردم سایر کشورهای جهان از جمله آفریقای جنوبی تاثیرات منفی داشته است.

ˈهوات ˈ با بیان اینکه یک فردی اقتصادی و نه سیاسی است تصریح کرد: با توجه به تجربیات شخصی ام این شرایط و فشارها گذرا بوده و آینده را خوب می بینیم .

این فعال اقتصادی که از جمهوری اسلامی ایران دیدار داشته است، اضافه کرد: با توجه به این شرایط و به رغم برخی مشکلات ناشی از فشارهای آمریکا و اتحادیه اروپا ، چشم انداز روابط میان ایران و آفریقای جنوبی را مثبت ارزیابی می کنم.

سمینار ˈتجارت و سرمایه گذاری در ایرانˈ روز چهارشنبه با هدف معرفی فرصت های تجاری و سرمایه گذاری در جمهوری اسلامی ایران ، در اتاق بازرگانی و صنعت آفریقای جنوبی در ژوهانسبورگ برگزار شد.

در این سمینار علاوه بر سفیر جمهوری اسلامی ایران و رییس اتاق بازرگانی و صنعت ژوهانسبورگ، شماری از تجار، صاحبان کسب و کار و دست اندرکاران امور تجاری آفریقای جنوبی و نیز ایران حضور داشتند.

 

۱۵ مهر ۱۳۹۱ ۰۹:۲۶

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP