مشاور حقوقی سازمان سرمایه گذاری خبر داد : لازم الاجرا شدن موافقتنامه تشویق و حمایت متقابل از سرمایه گذاری جمهوری اسلامی ایران و قبرس

مشاور حقوقی سازمان سرمایه گذاری خبر داد : لازم الاجرا شدن موافقتنامه تشویق و حمایت متقابل از سرمایه گذاری جمهوری اسلامی ایران و قبرس
ابوالقاسم شهبازیان مشاور حقوقی رییس کل سازمان سرمایه گذاری از لازم الاجرا شدن موافقتنامه تشویق و حمایت متقابل از سرمایه گذاری بین جمهوری اسلامی ایران و قبرس خبر داد .

به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی وفنی ایران ، شهبازیان در ادامه افزود :   با لازم الاجرا شدن این موافقتنامه ،سرمایه گذاران دو کشور که در قلمرو طرف دیگر متعاهد، سرمایه گذاری نمایند، تحت پوشش این موافقتنامه قرار خواهند گرفت.
شهبازیان در پاسخ به این سئوال که مزایای این موافقتنامه برای سرمایه گذاران دو کشور چیست ،پاسخ داد : بر اساس این موافقتنامه هر یک از طرفهای متعاهد، اتباع خود را به سرمایه گذاری در قلمرو طرف متعاهد دیگر تشویق خواهد کرد و در حدود قوانین و مقررات خود زمینه مناسب جلب سرمایه گذاری اتباع طرف دیگر متعاهد را  در قلمرو خود فراهم خواهد آورد .
بر اساس این گزارش ، موافقتنامه مذکور با تصویب مراجع قانونی دو کشور، از تاریخ 5/2/1391 (24/4/2012) لازم الاجرا شده است.
لازم به ذکر است مدت اعتبار این موافقتنامه ده سال از تاریخ فوق الذکر است و با موافقت دو کشور مدت اعتبار آن قابل تمدید است.
به گزارش خبرنگار ما ،بر اساس این موافقتنامه سرمایه گذاری اشخاص حقیقی هر یک از طرفهای متعاهد در قلمرو طرف متعاهد دیگر، از حمایت کامل قانونی طرف متعاهد سرمایه پذیر برخوردار خواهد شد  و مضافا رفتار منصفانه ای مبتنی بر مساعدترین رفتار قابل اعمال، نسبت به سرمایه گذاران اتباع طرف متعاهد سرمایه پذیر ،در خصوص سرمایه گذاران هر یک از طرفهای متعاهد اعمال خواهد شد .

 

۱۷ مهر ۱۳۹۱ ۱۴:۳۸

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP