افزایش بدبینی به اقتصاد در شرکت های کوچک آمریکا

افزایش بدبینی به اقتصاد در شرکت های کوچک آمریکا
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری به نقل از ایرنا ،نتایج یک نظرسنجی که روز سه شنبه منتشر شد، نشان می دهد که بدبینی مالکان شرکت های کوچک آمریکایی به وضعیت اقتصادی این کشور افزایش یافته است.

به گزارش شبکه خبری فاکس نیوز، این نظرسنجی که توسط ˈفدراسیون ملی مشاغل مستقل آمریکاˈ (NFIB) انجام شده، نشان می دهد که بر اثر کاهش فروش و ادامه روند ضعیف اشتغال در آمریکا، شاخص خوشبینی شرکت های کوچک در ماه سپتامبر (شهریور) با 0.1 واحد سقوط، به 92.8 رسیده است.

همچنین شاخص تمایل به استخدام کارمند در میان مدیران شرکت های کوچک در همین بازه زمانی، 3 واحد کاهش و شاخص تمایل به کاهش نیروی انسانی هم 2 واحد افزایش نشان می دهد.

بیش از یک سوم از شرکت کنندگان در این نظرسنجی، معتقدند ˈدستمزدهای پایینˈ، مهمترین مشکل شرکت های کوچک در آمریکا است.

خبرگزاری رویترز هم در همین زمینه به نقل از ˈویلیام دانکلبرگˈ اقتصاددان ارشد نهاد مذکور گزارش داد: این ارقام نشانه ای است حاکی از اینکه اقتصاد آمریکا از نااطمینانی نسبت به احتمال افزایش مالیات و کاهش هزینه های دولت در سال آینده ، ضربه می خورد .

وی افزود: مالکان شرکتهای کوچک تنها در موارد ضروری هزینه می کنند و اقدام به استخدام نیروی کار نمی کنند و این شرایط تا زمان اطمینان از وضعیت اقتصادی ادامه می یابد.

وی خاطرنشان کرد که تردید درباره نتیجه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا نیز احتمالا بر حال و هوای کسب و کار در آمریکا لطمه می زند.

در آمریکا، به موسسه های تولیدی یا خدماتی خصوصی (سهامی خاص) با کمتر از 500 کارمند، شرکت کوچک (small business) گفته می شود.

فدراسیون ملی مشاغل مستقل برای انجام این نظرسنجی، میان 700 تن از اعضای خود پرسشنامه پخش کرده است.

 

۱۹ مهر ۱۳۹۱ ۰۹:۱۳

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP