روسای بانک جهانی و صندوق بین المللی پول در نطقی مشترک اعلام کردند : بحران بدهی عمومی منطقه یورو ،مهمترین مشکل کشورهای پیشرفته

روسای بانک جهانی و صندوق بین المللی پول در نطقی مشترک اعلام کردند : بحران بدهی عمومی منطقه یورو ،مهمترین مشکل کشورهای پیشرفته
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی وفنی ایران ، ولیعهد ژاپن در سخنرانی خود در اجلاس سالانه بانک جهانی که کشورش میزبان این اجلاس بود ، اظهار داشت: ژاپن 60 سال پیش به بانک جهانی و صندوق بین المللی پول پیوست و در سالهای اولیه با دریافت کمکهای مالی به بازسازی اقتصادی پرداخت و این کمکها باعث شد که بتواند به اهداف توسعه اقتصادی خود دست یابد.
ولیعهد ژاپن در ادامه با بیان اینکه امروزه اقتصاد جهانی با مشکلاتی روبه رو می باشد  وژاپن با همکاری بانک جهانی و صندوق بین المللی پول ، به کشورهای در حال توسعه کمک می کند تا  به مشکلات اقتصادی و فقر خود غلبه کنند که این مشکلات جهانی با همکاری جهانی، قابل حل شدن است.
کریستین لاگارد رئیس صندوق بین المللی پول، نیز در این اجلاس گفت: بدهی عمومی در کشورهای پیشرفته به سطح  بسیار خطرناکی رسیده است و کاهش بدهی عمومی بدون نیل به رشد اقتصادی به سختی امکان پذیر است.
جیم یونگ کیم رئیس بانک جهانی نیز در سخنان خود اظهار داشت :عصر ما با چالش های غیر متعارفی رو به رو می باشد  و بحران بدهی عمومی منطقه یورو رشد اقتصادی و ایجاد شغل در کشورهای در حال توسعه را تهدید می کند و افزایش قیمت مواد غذایی باعث می شود، منافع مالی و بودجه کشورهای فقیر تحلیل رود.
بر اساس این گزارش ،در ادامه این اجلاس جلسه وزرای گروه 24 با حضور مقامات اقتصادی و پولی 24 کشور درحال توسعه برگزار و به بررسی وضعیت اقتصاد جهانی و تحولات اخیر آن پرداخت و در این جلسه تأکید گردید اگرچه در برخی مناطق و بازارهای با بهبودهایی روبرو می باشیم لیکن هنوز بی ثباتی، بی اعتمادی و غیره بر بسیاری از اقتصادها حاکم می باشد و بازارهای نفت و مواد غذایی نوسانات زیادی دارند.  
اعضای هیات عامل گروه بانک جهانی و صندوق بین المللی پول هر ساله در اجلاس سالانه که در فصل پاییز برگزار می شود موضوعاتی در حوزه های مختلف مرتبط با مبارزه با فقر و توسعه اقتصادی و مالی در سطح بین المللی را مورد بررسی قرار می دهند. اجلاس های سالانه مجمعی برای همکاریهای بین المللی و توانمند سازی بانک جهانی و صندوق بین المللی پول برای ارایه خدماتی به کشورهای عضو است . اجلاس های سالانه به طور سنتی دو سال در واشنگتن و سال  سوم در یک کشور عضو برگزار می گردد. اجلاس امسال در شهر توکیو ژاپن و از تاریخ 9 اکتبر لغایت 14 اکتبر 2012 برگزار  گردید .
۲۲ مهر ۱۳۹۱ ۱۸:۰۷

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP