توسط وزیر اقتصاد صورت گرفت : دیپلماسی فعال اقتصادی در اجلاس بانک جهانی

توسط وزیر اقتصاد صورت گرفت : دیپلماسی فعال اقتصادی در اجلاس بانک جهانی
سید شمس الدین حسینی وزیر امور اقتصادی و دارایی و هیأت همراه در حاشیه اجلاس مشترک بانک جهانی و صندوق بین المللی پول در ژاپن با معاون وزیر امور خارجه ژاپن و بیش از 50تن از اعضای شورای تعاملات اقتصادی ژاپن شامل فعالین اقتصادی، اساتید دانشگاه های ژاپن دیدار و بر افزایش روابط دو جانبه تاکید کرد .
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران، حسینی با اشاره به  سابقه بیش از یک قرن همکاریهای اقتصادی دو کشور،افزود: ما کشورهای مستقلی هستیم و باید براساس منافع ملی خودمان تصمیم بگیریم.
وزیر امور اقتصادی و دارایی در عین حال خاطرنشان کرد:  ما برای توسعه روابط اقتصادی و تجاری با ژاپن در کلیه زمینه ها هیچ محدودیتی نداریم و سطح فعلی روابط به هیچ وجه با ظرفیتها علایق دو کشور تناسب ندارد.
به گزارش خبرنگار ما ،در این نشست اعضای شورا ضمن بیان دیدگاههای خود در خصوص نحوه همکاریهای اقتصادی فی مابین، سئوالاتی را در خصوص شاخصهای اقتصادی و تحولات اقتصادی جمهوری اسلامی ایران مطرح کردند که توسط وزیر امور اقتصادی و دارایی کشورمان پاسخهای لازم ارائه شد.
لازم به ذکر است ، اعضای شورای تعاملات اقتصادی ژاپن 23 سال پیش با هدف تعمیق تفاهم و ارتقاء مبادلات چند جانبه با کشورهای جهانی تأسیس شده است و هم اکنون دارای 1500 عضو متشکل از شرکتها و موسسات ژاپنی می باشد.
۲۲ مهر ۱۳۹۱ ۱۸:۰۹

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP