دیدار وزرای اقتصاد ایران و پاکستان /تاکید بر گسترش روابط اقتصادی دو کشور

دیدار وزرای اقتصاد  ایران و پاکستان  /تاکید بر گسترش روابط اقتصادی دو کشور
سید شمس الدین حسینی وزیر امور اقتصادی و دارایی در ادامه دیدارهای خود با وزرای اقتصاد کشورهای مختلف در توکیو ،با وزیر اقتصاد پاکستان دیدار و گفتگو کرد و در این دیدار طرفین بر گسترش روابط و مناسبات اقتصادی دو کشور تاکید کردند.

به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی وفنی ایران ، حسینی با تأکید بر برگزاری اجلاس عدم تعهد در تهران و مذاکرات دوجانبه در بالاترین سطح فی مابین مقامات دو کشور، آمادگی جمهوری اسلامی ایران را برای گسترش همه جانبه فعالیتهای اقتصادی، تجاری و سرمایه گذاری یادآور شد.
وزیر امور اقتصادی و دارایی ایران با اشاره به حجم جاری تجارت فی مابین دو کشور، آن را ناکافی دانست و اعلام آمادگی کرد تا دو کشور در قالب کمیسیون‌های مشترک وتشکیل کارگروه‌های تخصصی اقتصادی زمینه‌های همکاری بخش‌های خصوصی دو کشور راهکارها و مکانیزم‌های مشترک و مرضی الطرفینی را بیابند.
حسینی  در این دیدار گفت: ایران مصمم است روابط تجاری و اقتصادی خود را با همسایه پاکستانی گسترش دهدو ما هیچ محدودیتی برای بسط مناسبات اقتصادی فی ما بین نداریم. 
در این دیدار وزیر اقتصاد پاکستان با اشاره به اینکه ایران کشور مهم و تأثیر‌گذار در منطقه است تأکید کرد: بنده هم از حجم مناسبات موجود رضایت ندارم و آماده‌ایم تا به سرعت حجم مناسبات اقتصادی را از طریق بحث‌های فنی و کارشناسی شناسایی و ارتقاء دهیم.
وزیر اقتصاد پاکستان یادآور شد: هدف گیری اصلی ما باید بر همکاری بخش‌های خصوصی دو کشور باشد و در سه حوزه روابط تجاری، فنی، مهندسی و سرمایه گذاری مشترک آماده کار هستیم.

 

۲۳ مهر ۱۳۹۱ ۱۰:۳۹

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP