در دیدار وزرای اقتصاد ایران وهند مطرح شد :روابط اقتصادی ایران وهند توسعه می یابد

در دیدار وزرای اقتصاد ایران وهند مطرح شد :روابط اقتصادی ایران وهند توسعه می یابد
سید شمس الدین حسینی وزیر امور اقتصادی و دارائی در حاشیه اجلاس سالانه بانک جهانی و صندوق بین المللی پول در توکیو ژاپن با همتای هندی خود دیدار و گفتگو نمود.
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی وفنی ایران، حسینی با اشاره به روابط دیرینه دو کشور گفت: طی سالهای  اخیر ملاقاتهای متعددی فیمابین مقامات  و مسولین دو کشور انجام شده است و این ملاقاتها همواره در محیطی دوستانه و سازنده صورت پذیرفته است که  از جمله مهمترین این ملاقاتها که نقطه عطفی در روابط چند ساله اخیر بشمار می رود سفر ماه گذشته آقای موهان سینگ نخست وزیر هند بمناسبت شرکت در اجلاس سران جنبش عدم تعهد در تهران  و ملاقات ایشان با مقام معظم رهبری ،ریاست جمهوری  و اینجانب بوده است که ایشان در این ملاقاتها اعلام کردند مناسبات فی ما بین باید گسترش یابد.
وزیر امور اقتصادی و دارایی کشورمان افزود :ما هم به دنبال توسعه روابط اقتصادی  و توازن تجاری با هند هستیم و در این راستا می خواهیم   حجم روابط اقتصادی و تجاری بین دو کشور را افزایش دهیم و در این راستا باید زمینه های فعالیت بخشهای خصوصی دو کشور را بیش از گذشته فراهم کنیم.
وزیر اقتصاد هند نیز ضمن تاکید بر گسترش مراودات اقتصادی با کشورمان اظهار داشت که هیچ چیزی   مانع روابط و مناسبات تجاری مشروع ما با ایران  نیست و ما نیز خواهان گسترش مبادلات اقتصادی دو کشور هستیم، ما تولیدات متنوع و باکیفیتی داریم که بطور انبوه تولید و با قیمت های رقابتی به اروپا و امریکا صادر می شود ، ایران هم  دارای ظرفیتهای اقتصادی فراوانی است که این زمینه ها می تواند حجم مناسبات اقتصادی فی ما بین را در سطوح مطلوبی قرار دهد.
به گزارش خبرنگار ما ، در پایان این نشست مقرر شد  با تبادل هیاتهای تجاری و اقتصادی  از دو کشور و در قالب کمیسیون مشترک زمینه های همکاریهای اقتصادی دو کشور احصاء و زمینه اجرایی شدن آنها فراهم شود.
۲۳ مهر ۱۳۹۱ ۱۰:۲۴

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP