پایان سال جاری محقق می شود؛انتشار 500 میلیون یورو اوراق مشارکت ارزی پارس جنوبی

پایان سال جاری محقق می شود؛انتشار 500 میلیون یورو اوراق مشارکت ارزی پارس جنوبی
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری به نقل از ایرنا ، مدیر امور مالی شرکت نفت و گاز پارس گفت: در صورت بهبود شرایط بازار و فراهم شدن شرایط، 500 میلیون یورو اوراق مشارکت ارزی پارس جنوبی در ماه های بهمن و اسفند امسال منتشر می شود.

به گزارش  شبکه اطلاع رسانی نفت وانرژی، ˈتورج جهان آراˈ تصریح کرد: این اوراق پیش تر به صورت چهارساله، معاف از مالیات، قابل انتقال به غیر و با سود علی الحساب هشت درصد عرضه شده بود.

مدیر امور مالی شرکت نفت و گاز پارس با بیان این که شرکت نفت و گاز پارس همه بدهی پیمانکاران را پرداخت کرده است،افزود: اوراق مشارکت ارزی امسال در سطح بانک ها منتشر می شود و ظرفیت خالی برای فروش اوراق به پیمانکاران وجود ندارد.

وی گفت: بازار هدف برای فروش اوراق مشارکت ارزی بیشتر سرمایه گذاران کلان، فعالان عرصه صادرات و واردات و پیمانکاران فعال در زمینه تامین کالاهای خارجی و مبادلات بین المللی هستند.

جهان آرا تصریح کرد: پیش بینی می شود بانک ملت، به عنوان بانک عامل برای انتشار اوراق مشارکت ارزی انتخاب شود.

مدیر امور مالی شرکت نفت و گاز پارس با بیان این که شرکت نفت و گاز، نخستین شرکت نفتی است که اوراق مشارکت ارزی منتشر کرد، در باره روند فروش این اوراق گفت: سال 1389 برای نخستین بار مجوز انتشار 300 میلیون یورو اوراق ارزی به این شرکت داده شد و 90 درصد آن به فروش رسید.

جهان آرا با بیان این که سال گذشته مجوز انتشار یک میلیارد و 500 میلیون یورو اوراق مشارکت ارزی به پارس جنوبی داده شد، افزود: بر اساس مجوز، این اوراق در مقابل صورت وضعیت به پیمانکاران فعال در پارس جنوبی پرداخت شد.

بر پایه این گزارش، با موافقت بانک مرکزی قرار شد از مهر امسال 1000 میلیارد تومان اوراق مشارکت پارس جنوبی در دو مرحله (هر مرحله 500 میلیارد تومان) به فروش برسد؛ مرحله نخست این اوراق به میزان 500 میلیارد تومان از 15 مهر امسال به مدت یک هفته در شعب مختلف بانک ملت عرضه شد و با استقبال گسترده مردم این اوراق در این دوره زمانی به فروش رسید.

با توجه به کارشناسی انجام شده و شرایط بازار 500 میلیارد تومان دیگر از اوراق مشارکت پارس جنوبی اواخر آبان یا اوایل آذر امسال منتشر خواهد شد.

سال گذشته مجوز انتشار 50 هزار میلیارد ریال اوراق مشارکت به شرکت نفت و گاز پارس داده شده بود و تا کنون 25 هزار میلیارد ریال اوراق مشارکت پارس جنوبی به فروش رفته است. شرکت نفت و گاز پارس، هم اکنون از مجوزهای سال گذشته برای فروش اوراق مشارکت استفاده می کند.

بر اساس اعلام شرکت نفت و گاز پارس، با تصویب وزیر نفت امسال بیش از 26 میلیارد دلار اعتبار در پارس جنوبی سرمایه گذاری می شود.

۳۰ مهر ۱۳۹۱ ۱۱:۲۳

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP