زمینه سرمایه گذاری مشترک ایران و ارمنستان در منطقه آزاد ارس فراهم است

زمینه سرمایه گذاری مشترک ایران و ارمنستان در منطقه آزاد ارس فراهم است
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری به نقل از ایرنا ، استاندار ˈآرماویرˈ ارمنستان، زمینه سرمایه گذاری مشترک ایران و ارمنستان را در منطقه آزاد ارس مناسب دانست.

ˈآشوت قهرمانیانˈ، روز چهارشنبه در نشستی با مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس، با اشاره به مزیت های این منطقه بر همکاری های مشترک آرماویر با این منطقه تجاری و صنعتی تاکید کرد.

وی با بیان اینکه منطقه آزاد ارس در حوزه های اقتصادی و گردشگری توانمندی های خوبی دارد، گفت: با راه اندازی اتاق های بازرگانی مشترک می توان سطح روابط را ارتقا داد.

استاندار آرماویر ارمنستان با اشاره به وجود کلیسای سنت استپانوس در جلفا و تمایل ارامنه به زیارت این کلیسا خواستار آسان سازی تردد اتباع ارمنستان از طریق مرز جلفا در چارچوب توسعه گردشگر مذهبی شد.

قهرمانیان، علاقمندی خود به تبادل کالا بین منطقه آزاد ارس و ارمنستان اعلام و اضافه کرد: زمینه عرضه کالاهای تولید شده در منطقه آزاد ارس در ارمنستان وجود دارد.

ˈصادق نجفیˈ، مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس نیز با اشاره به توانمندی های این منطقه افزود: در چند سال آینده ارس به چهار راه طلایی تولید و صادرات منطقه تبدیل خواهد شد.

استاندار آرماویر، در راس یک هیات اقتصادی از منطقه آزاد ارس دیدن کرد.

ارس در مسیر کریدور های شرق به غرب و شمال جنوب قرار داشته و از مزیت جمعیتی کشورهای حوزه cis، استان های همجوار داخل کشور، نیروی کار فراوان و ارزان و وجود انرژی برق، آب، گاز و فیبر نوری قدرتمند و زیرساخت های قوی برای توسعه سریع تولید و صادرات و شبکه های حمل و نقل ریلی و جاده ای بهره مند است.

 

۸ آذر ۱۳۹۱ ۱۷:۱۷

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP