هیأت نظارتی بانک توسعه اسلامی از پروژه‌های زیرساختی کشور بازدید کرد

هیأت نظارتی بانک توسعه اسلامی از پروژه‌های زیرساختی کشور بازدید کرد
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی وفنی ایران ،هیأت نظارتی بانک توسعه اسلامی به سرپرستی ادریس دیا، مدیر بخش پروژه‌های زیرساختی بانک توسعه اسلامی از پروژه‌های فاضلاب کاشان و قم بازدید داشتند.

سعید خانی اوشانی مدیر کل دفتر وامها، مجامع و مؤسسات بین المللی با بیان این مطلب افزود :  پروژه فاضلاب کاشان با استفاده از 62.71 میلیون یورو تسهیلات بانک توسعه اسلامی و 86/65 میلیون یورو تسهیلات داخلی در تاریخ 26/3/1389 مصوب گردید.
وی در ادامه با به مزایای اجرایی شدن این پروژه از جمله ارتقای کیفیت زندگی ،افزایش پوشش خدمات بهداشت و سلامت عمومی، بهداشت ، کاهش  آلودگی آبهای زیر زمینی و سطحی و  احداث شبکه جمع آوری فاضلاب اشاره   کرد .
به گزارش خبرنگار ما ، پروژه فاضلاب قم، با هدف ساخت مدول دوم تصفیه خانه فاضلاب همراه با شبکه جمع‌آوری و خطوط انتقال مربوطه از محل تسهیلات بانک توسعه اسلامی به مبلغ بیش از 70 میلیون یورو در حال اجرا می‌باشد.
لازم به ذکر است ، گستره پروژه شامل احداث  97 کیلومتر شبکه جمع آوری در مناطق شمال و شمال غربی قم، 5/12 کیلومتر خط اصلی و 6 کیلومتر خط انتقال و یک واحد تصفیه‌خانه به ظرفیت 250 هزارنفر به روش لجن فعال متعارف می باشد.
گفتنی است ،پروژه مذکور تا کنون توانسته است مناقصات اصلی مربوط به ساخت شبکه، خطوط انتقال و احداث تصفیه‌خانه را برگزار نموده و پس از عقد قرارداد با پیمانکاران برنده در هر مناقصه، فعالیت‌های اجرایی پروژه از نیمه مردادماه سال 1390 آغاز گردیده است. این پروژه در بخش شبکه، خطوط انتقال و احداث تصفیه‌خانه، تا کنون توانسته است به ترتیب  از پیشرفت فیزیکی معادل 10 درصد، 39 درصد و 12 درصد برخوردار باشد.

 

 

۸ آذر ۱۳۹۱ ۱۸:۱۰

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP