علیشیری خبر داد : معرفی 400 پروژه سرمایه گذاری به ارزش 50 میلیارد دلار در نمایشگاه سرمایه گذاری چین

علیشیری خبر داد : معرفی 400 پروژه سرمایه گذاری به ارزش 50 میلیارد دلار در نمایشگاه سرمایه گذاری چین
بهروز علیشیری معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی از معرفی 400 پروژه سرمایه گذاری به ارزش تقریبی 50 میلیارد دلار در نمایشگاهی تحت عنوان «نمایشگاه سرمایه¬گذاری¬های چین در خارج از کشور» (China Overseas Investment Fair, COIFAIR) در محل مرکز تجارت جهانی شهر پکن درروزهای 13 الی 14 آذر ماه خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی وفنی ایران ، علیشیری که ریاست هیات ایرانی متشکل از صاحبان پروژه های سرمایه گذاری از بخشهای دولتی و خصوصی  را به عهده دارد، در ادامه افزود:   امسال این همایش و نمایشگاه برای چهارمین بار توسط «انجمن برنامه‌ریزی و توسعه برون مرزی صنعتی چین» (China Industrial Overseas Development & Planning Association)با هدف شناسایی فرصت های سرمایه گذاری در سایر کشورهای جهان برگزار می گردد.
به گفته وی، این همایش و نمایشگاه در فضایی بالغ بر 10.000 متر مربع  و در قالب دهها همایش جنبی برگزار می‌شود و کشورها و صاحبان پروژه های مختلف در دنیا اطلاعات مربوط به پروژه های خود را که ظرفیت سرمایه‌پذیری دارند به شرکتهای و سرمایه گذاران چینی و بین المللی معرفی می کنند.
   علیشیری در پاسخ به این سئوال که مزایای این همایش برای صاحبان پروژه های سرمایه گذاری در کشورمان چیست، افزود :  از آنجا که روابط سیاسی و اقتصادی جمهوری اسلامی ایران با کشور جمهوری خلق چین در سطح مطلوبی قرار دارد، به نظر می رسد معرفی پروژه ها و فرصتهای سرمایه‌گذاری کشور در نمایشگاه مذکور فرصت مغتنمی را برای معرفی و جذب سرمایه های خارجی فراهم خواهد آورد.
معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی در عین حال خاطر نشان کرد : چین یکی از بزرگترین کشورهای سرمایه فرست دنیا محسوب می شود و در سال گذشته میلادی بیش از 65  میلیارد دلار، سرمایه گذاری خارجی در سایر کشورها انجام داده است.
این مقام مسئول در ادامه یادآور شد : جمهوری اسلامی ایران با در اختیار داشتن غرفه 150 متری در این نمایشگاه، فرصتهای سرمایه گذاری کشور را در حوزه های نفت، گاز و پتروشیمی، انرژی های نو، مسکن و شهرسازی، مناطق آزاد تجاری، صنعت، کشاورزی و گردشگری به سرمایه گذاران بین المللی و چینی معرفی خواهد کرد.
به گزارش خبرنگار ما ، استانهای کرمان ،فارس ،کرمانشاه و بوشهر با معرفی 1000 پروژه در این همایش در تلاش هستند در پیست رقابتی سرمایه گذاری خارجی شرکت نمایند و در بین دستگاههای صاحب پروژه نیز وزارت نفت ،صنعت ،معدن و تجارت ،ارتباطات و فن آوری اطلاعات نیز اقدام به بازاریابی پروژه های بخشی خود در این همایش خواهند نمود. مضافاً  پانل تخصصی انرژی و امنیت پایدار با سخنرانی مقامات ارشد بین المللی در حوزه انرژی و ارائه گزارش ظرفیتها و فرصتهای سرمایه گذاری کشور در حوزه انرژی توسط رئیس هیأت ایرانی، در حاشیه نمایشگاه بین المللی چین برگزار خواهد شد.
     بر اساس این گزارش، علاوه بر حضور در نمایشگاه مذکور، یک روز ویژه نیز به همایش تخصصی معرفی فرصتهای سرمایه گذاری خارجی ایران (روز ایران) اختصاص خواهد یافت که در این همایش ملاقات¬ها و میزگردهای دو جانبه بخشی برای مذاکرات رو در رو با شرکتهای سرمایه گذاری چینی و بین المللی برگزار خواهد شد.
به گزارش خبرنگار ما،   در نمایشگاه بین المللی چین، بیش از هفتاد کشور در جستجوی جذب ظرفیت هفتاد میلیارد دلاری سرمایه گذاری چین در خارج از کشور هستند.
این گزارش می افزاید : کمــیسیون ملی توسعه و بازسازی چـین(NDRC)، بانک توسـعه چین وسایر نهــادهای مرتـبط دولتی آن کـشور از4500 شرکت، بانک و نهادهای بین المللی و همچنین بیش از 12.000 شرکت چینی جهت مذاکره با صاحبان فرصتهای سرمایه گذاری و بازدید از این نمایشگاه دعوت به عمل آورده اند. لذا این نمایشگاه فرصت‌ مناسبی و ظرفیت بالایی برای موسسات چینی در راستای جهانی شدن و همچنین برای شرکت های خارجی جهت جذب سرمایه گذاران چینی  فراهم می آورد.
 لازم به ذکر است سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی وفنی ایران  با همکاری سفارت جمهوری اسلامی ایران در پکن فــرصت های سرمایه گذاری در ایــــران را مهیا نموده و حضور پررنگ  شرکت های علاقمند و صاحبان فرصتهای سرمایه گذاری کشور را با درنظر گرفتن امکانات و بسته های اطلاع رسانی ویژه تسهیل می نماید.


 

۱۲ آذر ۱۳۹۱ ۱۶:۲۶

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP