با تصویب هیات سرمایه‌گذاری خارجی ،قطار سریع السیر تهران – مشهد وارد فاز اجرایی شد

با تصویب هیات سرمایه‌گذاری خارجی ،قطار سریع السیر تهران – مشهد وارد فاز اجرایی شد
رییس سازمان سرمایه گذاری از تصویب مجوز سرمایه‌گذاری خارجی جهت فاز مطالعاتی طرح راه‌اندازی قطار سریع‌السیر تهران – مشهد به ارزش 7/6 میلیون یورو که مسافت زمانی این دو شهر به دو ساعت و نیم کاهش می‌یابد، خبر داد.
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری ،بهروز علیشیری افزود : در نشست اخیر هیات سرمایه‌گذاری خارجی که در محل سازمان سرمایه‌گذاری برگزار شد،  فاز مطالعاتی طرح راه‌اندازی قطار سریع‌السیر تهران – مشهد" به تصویب رسید و  برآوردهای اولیه نشان می دهد عملیات اجرایی پروژه با سرمایه گذاری تقریبی 10 میلیارد یورو توسط سرمایه گذاری خارجی انجام خواهد شد. 

 

علیشیری در ادامه افزود : مذاکرات اولیه این طرح از سال گذشته آغاز و قرارداد نهایی آن در خرداد ماه سال جاری میان استاندار خراسان رضوی ، وزارت راه و ترابری و سرمایه‌گذار آلمانی امضا شد و  بر اساس پیش‌بینی‌های صورت گرفته، تکمیل فاز مطالعاتی این طرح پس از نهایی شدن  قراردادهای مالی از شش ماه دیگر آغاز می‌شود.


بر اساس مصوبه هیات سرمایه گذاری خارجی 5 طرح جدید سرمایه‌گذاری خارجی به ارزش تقریبی 25 میلیون دلار در این جلسه به تصویب رسید که از آن جمله سرمایه‌گذاری شرکتهای آسیایی در طرح احداث سیلوی غلات به میزان 10 میلیون دلار و طرح بازیافت طلا از ضایعات به میزان 428 هزار یورو می باشند .
همچنین در این نشست افزایش سرمایه‌گذاری یک شرکت آسیایی در طرح تولید خمیر مایه نان به میزان6/2 میلیون یورو، و طرح آسیاب و بسته‌بندی ادویه‌جات به میزان 300 هزار دلار، بررسی و به تصویب رسید.

۴ مرداد ۱۳۸۸ ۱۷:۰۰
روابط عمومی |

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP