با حضور علیشیری : همایش و نمایشگاه ظرفیت های سرمایه گذاری خارجی چین گشایش یافت

با حضور  علیشیری : همایش و نمایشگاه ظرفیت های سرمایه گذاری خارجی چین گشایش یافت
چهارمین نمایشگاه و همایش ظرفیت های سرمایه گذاری خارجی چین روز دوشنبه با حضور بهروز علیشیری معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی ایران و نمایندگانی از سازمان ها و نهادهای اقتصادی و سرمایه گذاری کشورمان در پکن گشایش یافت.

به گزارش  روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی وفنی ایران ،برگزاری این همایش و نمایشگاه دو روزه بر عهده انجمن برنامه ریزی و توسعه صنعتی و کمیسیون اصلاحات و توسعه ملی چین است.

یک هیات متشکل از صاحبان پروژه های سرمایه گذاری از بخش های دولتی و خصوصی ایران به ریاست دکتر ˈبهروز علیشیریˈ معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی کشورمان با هدف معرفی فرصت های سرمایه گذاری ایران در همایش بین المللی پکن حضور دارد.

ˈبهروز علیشیریˈ پیشتر از معرفی 400 پروژه سرمایه گذاری ایرانی به ارزش تقریبی 50 میلیارد دلار در این نمایشگاه خبر داده و گفته است: معرفی پروژه ها و فرصتهای سرمایه‌گذاری کشور در نمایشگاه مذکور فرصت مغتنمی را برای معرفی و جذب سرمایه های خارجی فراهم خواهد آورد.

علیشیری توضیح داده است: ‌کشورها و صاحبان پروژه های مختلف در دنیا اطلاعات مربوط به پروژه های خود را که ظرفیت سرمایه‌پذیری دارند، به شرکت های و سرمایه گذاران چینی و بین المللی معرفی می کنند.

معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی کشورمان خاطر نشان کرده است چین یکی از بزرگترین کشورهای سرمایه فرست دنیا محسوب می شود.

حوزه های مورد بحث در چهارمین همایش بین المللی ظرفیت های سرمایه گذاری چین در بخش های انرژی (نفت و گاز)، منابع معدنی، صنایع و تولیدات همراه با تکنولوژی پیشرفته، زیربنایی مانند بندر سازی، هتل سازی و مناطق گردشگری، بخش پولی و مالی، صنایع زیست محیطی و کاهنده مصرف انرژی است.

توسعه سرمایه گذاری صنعتی، سرمایه گذاری خارجی مستقیم ، سامانه های مالی و کمک به پیشبرد همکاری های تجاری و سرمایه گذاری میان چین و کشورهای دیگر از جمله محورهای این رویدادهای مهم اقتصادی است که در مرکز تجارت جهانی چین در شهر پکن گشایش یافت.

از جمهوری اسلامی ایران 10 سازمان و نهاد دولتی و خصوصی برای ارایه طرح های عظیم ملی و معرفی فرصت های سرمایه گذاری کشورمان شرکت کرده اند.

همچنین ده ها شرکت و سازمان از دیگر کشورهای مختلف جهان در این نمایشگاه و همایش که یکی از مهمترین رویدادهای اقتصادی ، مالی و سرمایه گذاری بین المللی محسوب می شود، شرکت دارند.

افزون بر همایش و نمایشگاه تجاری و سرمایه گذاری خارجی چین ، قرار است چندین همایش و نشست برای عرضه طرح های جذاب سرمایه گذاری جمهوری اسلامی ایران و دیگر کشورها برگزار شود.

نمایندگانی از سازمان های مختلف جهان، سازمان های مالی بین المللی و انجمن های صنعتی از جمله سازمان سرمایه گذاری و وزارت نفت جمهوری اسلامی ایران و سازمان هایی از چند استان کشورمان در نمایشگاه شرکت دارند.

کارشناسان و محققان ، صاحبان موسسات و دیگر دست اندرکاران امور تجاری قرار است در نشست های تخصصی درباره راهکارهای توسعه سرمایه گذاری خارجی و رفع مشکلاتی مالی جهان بحث و تبادل نظر کنند.

همایش پیشبرد و توسعه ایران و ارایه فرصت های سرمایه گذاری جمهوری اسلامی نیز فردا (سه شنبه) در تالار بزرگ مرکز تجارت جهانی چین برگزار می شود.

حجم تجارت بین ایران و چین در سال گذشته به 45 میلیارد دلار رسید که پیش می شود این رقم در سال جاری از 55 میلیارد دلار عبور کند.

چین از جمله کشورهای سرمایه فرست به شمار می آید و دارای سومین اقتصاد بزرگ جهان است که بر اساس گزارش منابع بین المللی در سال 2011 میلادی بیش از 60 میلیارد دلار در سایر کشورها سرمایه گذاری کرده است.

 

۱۳ آذر ۱۳۹۱ ۱۲:۳۶

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP