سرمایه گذاران خارجی : حضور پررنگ ایران در نمایشگاه سرمایه گذاری خارجی چین بیانگر توانایی های بالقوه اقتصادی ایران است.

سرمایه گذاران  خارجی :  حضور پررنگ ایران در نمایشگاه سرمایه گذاری خارجی چین بیانگر توانایی های بالقوه اقتصادی ایران است.
شماری از سرمایه گذاران چینی بازار ایران را دارای ظرفیت بالا و جذاب برای سرمایه گذاری کشورهای دیگر دانستند.

به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی وفنی ایران صاحبان موسسات و دست اندرکاران امور سرمایه گذاری چین روز دوشنبه در مصاحبه با خبرنگار ما ، در چهارمین همایش و نمایشگاه ظرفیت های سرمایه گذاری خارجی در پکن تصریح کردند که ایران با طرح های جذابی در این رویداد اقتصادی شرکت کرده است.

غرفه های ایران از همان نخستین لحظه گشایش نمایشگاه مورد استقبال بازدید کنندگان قرار گرفت.

ˈ وانگ لین ˈ، یکی از این سرمایه گذاران گفت که ما بسیار علاقه مندیم تا در بخش های فنی و فن آوری با ایران وارد همکاری شویم .

وی افزود، چین در این راستا دستاوردهایی دارد که می تواند در طرح های سرمایه گذاری مشترک با ایران آنها را ارایه کند.

ˈ نیان فون ˈ، یک دست اندرکار امور اقتصادی چین با حضور در غرفه سازمان سرمایه گذاری ایران گفت: قصد من این است که با مقررات و قوانین سرمایه گذاری خارجی ایران بیشتر آشنا شده و اطلاعات جامعی در این باره دریافت کنم .

وی افزود، حضور پررنگ ایران در نمایشگاه سرمایه گذاری خارجی چین بیانگر توانایی های بالقوه اقتصادی ایران است.

کارشناسان معتقدند چین با توجه به بیش از 70 میلیارد دلار سرمایه گذاری در خارج از کشور می تواند یکی از منابع سرمایه گذاری مستقیم در ایران باشد.

قرار است کارشناسان، دست اندرکاران و مسوولان امور اقتصادی ایران و چین روز سه شنبه (فردا) در سمینار توسعه ایران با یکدیگر بحث و تبادل نظر کند.

یک هیات ایرانی به ریاست دکتر ˈ بهروز علیشیریˈ معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی کشورمان در چهارمین همایش و نمایشگاه ظرفیت های سرمایه گذاری چین حضور دارد.

ˈ ابوالفضل کوده یی ˈ، معاون مدیر کل دفتر سرمایه گذاری خارجی و رییس مرکز خدمات سرمایه گذاری خارجی ایران در مصاحبه با خبرنگار ما  گفت: با بیش از یک هزار و 300 طرح سرمایه گذاری در این نمایشگاه چین 2012شرکت کرده ایم .

وی خاطر نشان کرد که این طرح ها بخش های صنعت، معدن ، نفت ، پتروشیمی ، کشاورزی ، جهانگردی و خدمات را در بر می گیرد.

وی گفت، اطلاعات فنی لازم آماده شده است تا در طول برگزاری نمایشگاه دو روزه و در همایش های ذی ربط آن به علاقه مندان ارایه می شود.

ˈ کوده یی ˈ با اشاره به حضور پررنگ ایران در نمایشگاه ظرفیت های سرمایه گذاری خارجی چین و استقبال گسترده از غرفه های کشورمان، گفت : هدف اصلی معرفی فرصت های سرمایه گذاری در ایران در همه بخش ها است.

وی افزود، همه شرکت ها اعم از چینی و خارجی برای مطالعه پروژه ها و نهایتا سرمایه گذاری تشویق می شوند.

رییس مرکز خدمات سرمایه گذاری خارجی ایران گفت: برای آن دسته از سرمایه گذاران چینی و خارجی علاقه مند به بازار ایران اطلاعات ، مقررات و برنامه های حمایتی معرفی می شود.

وی با اشاره به اینکه اطلاعات نهادهای مسوول در مسایل سرمایه گذاری ، فرایند و گردش سرمایه و قوانین حمایتی دولت در اختیار سرمایه گذاران قرار خواهد گرفت، افزود: اصلی ترین هدف از ارایه این اطلاعات این است که سرمایه گذار خارجی در ایران دغدغه امنیت نداشته باشد.

این مسوول امور سرمایه گذاری ایران هدف دیگر از حضور در نمایشگاه پکن را معرفی طرح ها و مقررات را اثبات سود آوری طرح های سرمایه گذری ایران برای سرمایه گذاران خارجی دانست.

وی گفت که برای این کار مطالعات و امکان سنجی طرح ها در چارچوب استانداردهای بین المللی ارایه شده است تا سودآوری و جذابیت بازار ایران به آنها معرفی شود.

بنا بر آمار منتشره در سال 1390 شمسی ایران چهار میلیارد و 300 میلیون دلار سرمایه گذاری خارجی جذب کرده که نسبت به یک سال قبل از آن که رقمی سه میلیارد و 700 میلیون دلار بدست آمده بود، افزایش قابل توجهی نشان می دهد.

 

۱۳ آذر ۱۳۹۱ ۱۹:۲۸

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP