علیشیری:همایش چین ، یک فرصت برای همه کشورهای جهان از جمله چین برای آشنایی بیشتر با ظرفیت های اقتصادی ایران است.

علیشیری:همایش چین ، یک فرصت برای همه کشورهای جهان از جمله چین برای آشنایی بیشتر با ظرفیت های اقتصادی  ایران است.
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی وفنی ایران بهروز علیشیری رییس کل سازمان سرمایه گذاری و کمک های اقتصادی و فنی ایران روز دوشنبه در حاشیه چهارمین نمایشگاه و همایش ظرفیت های سرمایه گذاری خارجی چین گفت : این رویداد یک فرصت برای همه کشورهای جهان از جمله چین برای آشنایی بیشتر با ظرفیت های ایران است.

وی در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار ما ،خاطر نشان کرد: حجم تجارت و سرمایه گذاری چینی ها در خارج از کشور فزاینده بوده و به 70 میلیارد دلار رسیده است و همایش پکن یکی از فرصت های طلایی برای جذب سرمایه گذاری های سرمایه گذاران چینی از سوی جمهوری اسلامی محسوب می شود.

وی گفت که ایران نمی تواند همواره یک خریدار کالا از چین باشد بلکه باید فرصت ها را به سرمایه گذاری تبدیل کرده و یکی از بزرگترین جذب کنندگان می توانند سرمایه گذاران چینی باشند.

وی با اشاره به استقبال بسیار خوب از غرفه های ایران در نمایشگاه ظرفیت های سرمایه گذاری خارجی چین گفت: علاوه بر نفت و گاز و پتروشیمی ، بسیاری از حوزه های دیگر اقتصادی در این نمایشگاه شرکت کرده اند.

وی پیام مهم این حضور را تشریح کرد و گفت: ما برای رسیدن به نرخ رشد در داخل کشورمان راهی بجز تجهیز منابع بخش خصوصی و داخلی و دولتی برای اجرای پروژه ها نداریم .

علیشیری تاکید کرد: همه استان ها ، نهادها و دستگاه ها در سراسر ایران باید بتوانند پروژه ها و طرح های خود را به شکلی آماده و به بازار عرضه کنند که بخش های خصوصی در ایران و خارج بتوانند در آنها مشارکت کنند.

معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی ایران در ادامه گفت: صاحبان طرح های اقتصادی و سرمایه گذاری و دستگاه های دولتی و بخش های خصوصی باید در جستجوی تنوع منابع باشند، منابعی که هنوز در بازار نیست .

وی با اشاره به اینکه حجم سرمایه گذاری کشورها در سراسر دنیا به دو هزار میلیارد دلار می رسد، افزود : این یک موضوع مهم است ،ایران اگر درصد بسیار کمی از این سرمایه گذاری ها را جذب کند ، در دنیا مراتب توسعه را بسرعت طی خواهد کرد.

وی تاکید کرد: حضور ما در چهارمین نمایشگاه و همایش ظرفیت های سرمایه گذاری چین این پیام را برای خارجیان دارد که اقتصاد ایران بسیار با ظرفیت است.

معاون وزیر اقتصاد با اشاره به اینکه اقتصاد ایران جزو 20 اقتصاد برتر دنیا است، گفت : سرمایه گذاران بجز سرمایه گذاری در بخش های نفت و پتروشیمی که مزایای فراوانی برای آنها دارد، می توانند از نیروی کار ، بازار صادراتی و تقاضای بالا نیز بهره گرفته و در اقتصاد ایران فعال تر شوند.

وی افزود: ما به سرمایه گذاران خارجی در نمایشگاه چین نیز تاکید می کنیم که دولت ایران از فعالیت های آنها حمایت می کند.

علیشیری تاکید کرد که در همایش پکن و در سمینار توسعه ایران قریب دهها میلیارد دلار طرح و پروژه سرمایه گذاری برای سرمایه گذاران چینی و بین المللی معرفی می شود.

همایش ایران فردا در مرکز تجارت جهانی پکن برگزار می شود.

معاون وزیر اقتصاد ایران تجهیز منابع کشور و متنوع کردن آن را برای ورود فن آوری بسیار مبرم دانست و گفت برای بهبود شرایط همه دستگاه ها باید تجهیز شده و برای جذب سرمایه گذاری مستقیم خارجی به ایران فعالانه عمل کنند.

چهارمین همایش و نمایشگاه ظرفیت های سرمایه گذاری خارجی چین که دستگاه های دولتی و بخش های خصوصی ایران نیز در آن شرکت کرده اند ، صبح روز دوشنبه با حضور مقام های کشورهای مختلف از جمله ˈمهدی صفریˈ سفیر جمهوری اسلامی در چین در شهر پکن گشایش یافت.

 

۱۳ آذر ۱۳۹۱ ۲۱:۴۶

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP