در همایش بین المللی سرمایه گذاری چین : غرفه ایران به عنوان غرفه برتر، شناخته شد

در همایش بین المللی سرمایه گذاری چین : غرفه ایران به عنوان غرفه برتر، شناخته شد
بهروز علیشیری معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی در خصوص دستاوردهای همایش سرمایه گذاری ایران در چین گفت: غرفه های ایران ،آمریکا ،مکزیک و بانک توسعه چین به عنوان غرفه های برجسته از نظر سازماندهی و تعداد مراجعین انتخاب شدند.

به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی وفنی ایران علیشیری در ادامه افزود : تیم اعزامی از ایران  که متشکل از برخی از استانداران  ، معاونین وزرا ،نمایندگان مجلس و روسای سازمانهای امور اقتصادی و دارایی و  صاحبان پروژه ها  بود    با تشکیل بیش از 200  جلسه رو در رو  با سرمایه گذاران خارجی  فعالترین تیم این همایش بین المللی  بود .

وی در پاسخ به سئوال ما که پیش بینی جذب سرمایه گذار خارجی از این همایش به چه صورت است، گفت: دستاوردهای این  همایش را باید با دیدی دراز مدت مورد بررسی قرار داد . عموما تصمیم گیری برای پروژه های سرمایه گذاری که رابطه ای دراز مدت بین سرمایه گذار و کشور میزبان می باشد و از مرحله ارزیابی طرح ، انتخاب مکان طرح و در نهایت سرمایه گذاری می باشد ،را شامل می شود .لذا باید مذاکرات و تفاهمات صورت گرفته در همایش تحت پیگیری قرار گیرد تا به نتایج مطلوب و نهایی برسد.

معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی در عین حال خاطر نشان کرد : سرمایه گذاران چینی در مذاکراتی که با صاحبان پروژه ها داشتند، علاقمندی خود را برای سرمایه گذاری در بخشهای مختلف کشور  اعلام کردند و در عین حال آمادگی ما برای پذیرش هیاتهای چینی برای نهایی کردن مذاکرات به آنها اعلام شد.

لازم به ذکر است همایش فرصتهای سرمایه گذاری ایران در چین با حضور نمایندگان بیش از 400 شرکت خارجی در چین به کار خود پایان داد.
به گزارش خبرنگار ما،طرحهای سرمایه گذاری استانهای فارس ،مازنداران ،آذربایجان غربی ،کرمان ،چهار محال و بختیاری ،کرمانشاه ،بوشهر و غرفه های شرکت ملی صنایع پتروشیمی ،نفت و گاز و مناطق آزاد در طول مدت زمان برگزاری همایش مورد استقبال سرمایه گذاران چینی قرار گرفت.

گفتنی است کشورهای مختلف در جهان با هدف توسعه اقتصادی و جذب سرمایه گذاران خارجی در رقابتی با یکدیگر  در تلاش هستند با برگزاری همایشهای بین المللی ،اصلاح فضای و کسب در کشور میزبان ،ایجاد ثبات سیاسی و اقتصادی و تبلیغات در رسانه های بین الملی جهت معرفی مزیتهای اقتصادی و ارایه مشوقهای سرمایه گذاری گوناگون کشور  ورود سرمایه گذاری خارجی را به کشور خویش  هموار نمایند.

۱۸ آذر ۱۳۹۱ ۱۱:۳۱

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP