رادیو چین اعلام کرد :حضور فعالانه هئیت نمایندگی ایران در چهارمین نمایشگاه سرمایه گذاری فرامرزی چین

رادیو چین اعلام کرد :حضور فعالانه هئیت نمایندگی ایران در چهارمین نمایشگاه سرمایه گذاری فرامرزی چین
رادیو چین در گزارشی کامل ازحضور فعالانه هئیت نمایندگی ایران در چهارمین نمایشگاه سرمایه گذاری فرامرزی چین خبر داد . گزارش کامل را در ادامه می خوانید.

لین: سلام عرض می کنم حضور شنوندگان گرامی، چهارشنبه شبی دیگر فرا رسید و با برنامه جدید رویداد اقتصادی بخش فارسی رادیو بین المللی چین در خمدت شما هستیم. من لین لو، مجری این برنامه هستم

امیر: سلام و شببخیر، شنوندگان گرامی، امیر هستم و مانند هر چهارشنبه شب به همراه همکارم خانم لین لو با موضوعات جدید اقتصادی چین و جهان در خدمت شما هستیم. از توجه شما سپاسگذارم. خانم لین لو، خبر دارم که در چهارمین نمایشگاه سرمایه گذاری فرامرزی در شهر پکن شرکت کردید. چه خبر؟

لین: بله، این دو سه روز من سرگرم گزارش درباره این نمایشگاه بودم. چهارمین نمایشگاه سرمایه گذاری فرامرزی چین سوم دسامبر در پکن افتتاح یافت. بیش از چهار هزار نفر از مقامات عالی رتبه دولت، سرمایه گذاران و موسسه داران از 11 کشور و منطقه جهان در این نمایشگاه شرکت می کنند.

امیر: پس حتما یک نمایشگاه بسیار با عظیم است.

لین: بله، این نمایشگاه به ابتکار انجمن توسعه فرامرزی و برنامه ریزی صنایع چین و توسعه ملی چین در بیش از 200 غرفه برگزار می شود که در آن دو هزار پروژه جذب سرمایه در زمینه های انرژی، منابع، تاسیسات زیربنایی و صنایع تولیدی معرفی می شود.

امیر: انتظار می رود، به عنوان یک سکوی تبادلات بین المللی حرفه ای، نمایشگاه سرمایه گذاری فرامرزی چین با اعلام جزییات سیاست های جدید، پروژه های همکاری فرامرزی نوین و امضای قراردادهای همکاری بین المللی، روند باز شدن بازار های چین به جهان را تسریع خواهد کرد.

لین: درست است. شنوندگان گرامی، در برنامه امشب، موضوعاتی درباره برگزاری چهارمین نمایشگاه سرمایه گذاری فرامرزی چین و حضور فعالانه هیات نمایندگی ایران در آن را برای شما آماده کرده ایم که امیدواریم مورد پسند شما قرار گیرد.

لین: موضوع اصلی چهارمین نمایشگاه سرمایه گذاری فرامرزی چین امسال" همکاری سرمایه گذاری – جهان را زیباتر می سازد" است. در حاشیه این نمایشگاه، مجامعی از جمله " مجمع همکاری سرمایه گذاری بین المللی انرژی"، "مجمع همکاری سرمایه گذاری چین و قاره آمریکای لاتین"، "مجمع همکاری سرمایه گذاری چین و آفریقا" نیز برگزار می شود. به غیر از این، 16 کشور از جمله آلمان، پرو، فرانسه، ایران، کره جنوبی و غیره نیز سمینارهای ویژه ای برای معرفی فرصت های سرمایه گذاری در کشور خود برگزار می کنند.

امیر: برای جذب سرمایه گذاران خارجی به خصوص سرمایه گذاران و موسسه داران چینی، هیات نمایندگی ایران و در راس آن آقای بهروز علیشیری معاون وزیر اقتصاد و دارایی ایران در این دوره از نمایشگاه حضور داشت. سوم دسامبر، آقای علیشیری در مجمع "همکاری سرمایه گذاری بین المللی انرژی" سخنرانی کرد که مورد توجه مخاطبان قرار گرفت.

لین: وی گفت: ایران دارای منابع گازی و نفتی سرشار بوده و برای بهره برداری و سرمایه گذاری خارجی آماده است. وی همچنین به منابع پتروشیمی و ظرفیت بسیار بالا این کشور در تولید فرآورده های نفتی و شرایط احداث 9 پالایشگاه نفت و گاز را برای سرمایه گذاران خارجی اشاره کرد. معاون وزیر اقتصاد و دارایی ایران افزود: دولت ایران از طریق تسهیل روند انتقال سرمایه و سود، تسهیل و تسریع روند اداری برای آغاز سرمایه گذاری و همچنین تضمین سود سرمایه گذاران از سرمایه گذاران کشورهای مختلف استقبال می کند.

امیر: در این دوره از نمایشگاه سرمایه گذاری فرامرزی چین، دولت ایران با در اختیار داشتن غرفه ای بزرگ و زیبا، ظرفیت های ایران را برای سرمایه گذاران خارجی معرفی می کند.

لین: بله، در گفتگوی با آقای قادر سلیمانی، مدیر کل سرمایه گذاری خارجی از سازمان سرمایه گذاری و کمک های اقتصادی و فنی ایران متوجه شدیم که غرفه ایران در این دوره نمایشگاه بزرگتر از دوره های گذشته و کشورهای دیگر است. منابع نفت و گاز، صنایع پروشیمی، تولید برق، صنایع دستی، صنایع گردشگری و غیره در بخش های مختلف غرفه ایران به سرمایه گذاران جهان نشان داده شد.

 

امیر: آقای سلیمانی در این گفتگو هم بر حمایت قانون جدید دولت ایران از سرمایه گذاران و امتیازات ویژه در اختیار سرمایه گذاران خارجی تاکید نمود.

لین: از سوی دیگر، علیشیری در برنامه "روز سرمایه گذاری در ایران" گفت که مدت زمان آغاز سرمایه گذاری تا مرحله صدور مجوز آغاز بهره برداری از 45 روز به 30 روز کاهش یافته است.

وی گفت: در ایران فرایند گردش کار کوتاه شده است و هم اکنون در سراسر کشور مراکز ارایه خدمات برای سرمایه گذاران خارجی ایجاد شده است.

آقای علیشیری گفت: بازار سرمایه گذاری در ایران و سودآوری پروژه های این کشور با هیچ کشور دیگری قابل مقایسه نیست. هم اکنون در ایران 400 پروژه در زمینه های مختلف برای سرمایه گذاران خارجی آماده شده است.

امیر: در برنامه "روز سرمایه گذاری در ایران" مهدی صفری، سفیر ایران در چین نیز اظهار داشت که موقعیت راهبردی ایران موجب دسترسی آسان به سرمایه گذاری و تجارت در این کشور شده است.

"ایران با 77 میلیون جمعیت و جوانان تحصیل کرده دارای منابع انرژی زیاد، تاسیسات زیر بنایی و بهترین موقعیت در بازار منطقه ای و همچنین با وجود خط ساحلی طولانی در کرانه خلیج فارس، می تواند به عنوان موتور پیشرفت اقتصادی منطقه تلقی شود. درضمن، ثبات سیاسی و اجتماعی ایران نیزمیتواند از ویژگی منحصر به فرد این کشور در منطقه باشد. "

 

لین: حدود بیش از صد نماینده از شرکت مدیریت توسعه صنایع پتروشیمی ایران، شرکت نفتی جنوب ایران و موسسات نفت و گاز، ماشین آلات و تولید برق چین در برنامه "روز سرمایه گذاری در ایران" حضور داشتند. آقای گون تون جین، معاون مدیل کل شرکت ترانسفورماتور شهر هن یانگ از استان هو نن چین در این مجمع به خبرنگاران گفت: شرکتش در چهار سال گذشته، امور خود را در ایران گسترش داده است. در حال حاضر در مقابل وخیم شدن محیط اقتصادی جهان و مشکلات تسویه حساب در ایران، شرکتش همچنان تصمیم دارد که همکاری با ایران را ادامه دهد.

امیر: "ایران یک بازار وسیع و با نیروهای بالقوه فراوان است. با آنکه اکنون این کشور تحت فشار تحریم های غرب، معاملات با مشکلاتی مواجه شده، ولی من اطمینان کامل دارم که بازار ایران در آینده توسعه سریعی خواهد داشت. چرا که این کشور دارای منابع انرژی فراوانی است. این برتری قابل مقایسه نیست. "

لین: خوب، شنوندگان گرامی، برنامه امشب ما به پایان می رسد. از توجه شما سپاسگزارم، تا هفته بعد، بدرود.

۱۹ آذر ۱۳۹۱ ۰۷:۵۰

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP