سفیر کره جنوبی در ایران: قشم به بهترین منطقه برای جذب سرمایه گذاری تبدیل می شود

سفیر کره جنوبی در ایران: قشم به بهترین منطقه برای جذب سرمایه گذاری تبدیل می شود
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری به نقل از ایرنا ، سفیر کره جنوبی در ایران گفت: جزیره قشم در آینده ای نزدیک به بهترین منطقه برای جذب سرمایه گذاری تبدیل خواهد شد.

 
 
به گزارش روز دوشنبه ایرنا از پایگاه خبری مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، ˈسونگ هون یوˈ پس از بازدید از جاذبه های گردشگری و توریستی جزیره قشم و در دیدار با مدیر عامل سازمان منطقه آزاد قشم، افزود: قشم از نظر موقعیت استراتژیک و جغرافیایی، بهترین وضعیت را دارد و با پیشرفت روند توسعه از بسیاری از مناطق آزاد در خاورمیانه پیشی خواهد گرفت.

سفیر کره جنوبی در ایران گفت: با پتانسیل های گردشگری، صنعتی، تجاری و انرژی، جزیره قشم ظرف 20 سال آینده تبدیل به بهترین منطقه آزاد جهت سرمایه گذاری می شود.

ˈسونگ هون یوˈ با اشاره به زیبایی جاذبه های گردشگری قشم، تصریح کرد: عجایب هفتگانه قشم می تواند، بهترین ظرفیت برای جذب توریست خارجی باشد.

وی افزود: به عنوان سفیر کشورم در ایران، پتانسیل های سرمایه گذاری و گردشگری قشم را به سرمایه گذاران و گردشگران کره معرفی خواهم کرد.

وی تاکید کرد: با ایجاد هماهنگی بین پروژه های نفت و انرژی، گردشگری و توسعه بازارهای تجاری، قشم به منطقه اول در جذب سرمایه گذار و توریست تبدیل می شود.

مدیر عامل سازمان منطقه آزاد قشم نیز در این دیدار گفت: سازمان منطقه آزاد قشم، آمادگی دارد مبادلات و همکاری های خود را با یکی از مناطق آزاد کره جنوبی آغاز کند.

ˈاسفندیار حیدری پورˈ افزود: وجود 17 میدان نفت و گاز در جزیره قشم، سبب شده این جزیره تبدیل به قطب نفت و انرژی شود.

وی با اشاره به ظرفیت های جذب سرمایه گذاری در بخش های تجاری، صنعتی و گردشگری قشم، گفت: وجود ژئوپارک جهانی قشم که در یونسکو به ثبت رسیده و جاذبه های طبیعی و اکوتوریستی جزیره، درصدد جذب گردشگران و اکوتوریست های بین المللی هستیم.

حیدری پور با اشاره به زیرساخت های جزیره قشم، افزود: به زودی شاهد توسعه پروازهای بین المللی جزیره قشم خواهیم بود و برنامه ایجاد خط پرواز مستقیم بین قشم و گوانجو چین به عنوان یکی از اولویت های روابط اقتصادی و تجاری در دست اقدام است.

وی افزود: به زودی اولین هتل 5 ستاره قشم به بهره برداری می رسد و ایجاد 20 هتل و دهکده گردشگری نیز در دستور کار این سازمان قرار دارد.

اقتصام (1) 1070**1594

انتهای پیام /*

۲۰ آذر ۱۳۹۱ ۱۱:۵۵

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP