ارزش ین ژاپن به پایین‌ترین حد در نه ماه اخیر رسید

ارزش ین ژاپن به پایین‌ترین حد در نه ماه اخیر رسید
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری به نقل از خبرگزاری فارس ، به دنبال انتظارات سرمایه گذاران بین المللی نسبت به اجرای سیاستهای انبساطی پولی بیشتر از سوی بانک مرکزی ژاپن ارزش ین در برابر سایر ارزهای بین المللی به شدت کاهش یافت .

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از سی ان بی سی پیش بینی می شود حزب لیبرال دموکرات ژاپن در انتخابات سراسری این کشور به پیروزی برسد و این مساله به معنای اجرای سیاستهای انبساطی پولی بیشتر از سوی بانک مرکزی ژاپن خواهد بود.

بر اساس این گزارش سرمایه گذاران بین المللی بر این باورند که دولت جدید ژاپن سیاستهای انبساطی پولی بیشتری را برای حمایت از رشد و رونق اقتصادی اجرا خواهد کرد و این مساله تاثیر زیادی بر کاهش ارزش ین داشته است.

بر این اساس ارزش دلار در برابر ین ژاپن امروز بار دیگر افزایش یافت و هر دلار در برابر 83.71 ین داد و ستد شده است که این رقم از ماه مارس 2012 میلادی بی سابقه است. ارزش یورو در برابر ین نیز به بالاترین حد خود در هشت ماه اخیر رسیده است هر یورو امروز در برابر 109.63 ین مبادله شده است.

ادامه نگرانی ها نسبت به بن بست مالی آمریکا و همچنین تصمیم فدرال رزرو این کشور برای ادامه اجرای سیاستهای انبساطی پولی در سال آینده نیز فشار زیادی را بر ارزش دلار وارد کرده است. ارزش دلار در برابر یورو نیز امروز تقریبا ثابت مانده است و هر یورو در برابر 1.3089 دلار داد و ستد شد .

 

۲۵ آذر ۱۳۹۱ ۱۰:۰۳

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP