مهاجرت ثروتمندان تهدیدی بزرگ برای رشد اقتصادی چین است

مهاجرت ثروتمندان تهدیدی بزرگ برای رشد اقتصادی چین است
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری به نقل از خبرگزاری فارس ،افزایش فزاینده مهاجرت ثروتمندان چینی و سرمایه‌گذاری آنها در خارج از کشور به شدت موجب نگرانی دولت چین شده است.

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اینترنتی پی تی آی، مقامهای رسمی چین بر این باورند که رشد روز افزون مهاجرت ثروتمندان این کشور به کشورهای خارجی به ضرر اشتغال و رشد اقتصادی چین خواهد بود.

بر اساس این گزارش، آمارهای سازمان مهاجرت چین نشان می‌دهد، تمایل ثروتمندان چینی برای مهاجرت از این کشور و سرمایه‌گذاری در کشورهای خارجی به شدت افزایش یافته است.

بر این اساس، حدود نیمی از پروژه‌های سرمایه‌گذاری بالای 5 میلیون دلار در آمریکا که توسط مهاجران خارجی انجام شده است، از سوی مهاجران چینی بوده است.

اکثر سرمایه‌گذاران مهاجر چینی نیز بین 35 تا 55 سال سن دارند و ترجیح می‌دهند، به جای سرمایه‌گذاری در اقتصاد این کشور سرمایه‌های خود را در کشورهای خارجی سرمایه‌گذاری کنند.

بخش خصوصی بیش از 60 درصد اقتصاد چین را تشکیل می‌دهد و بخش زیادی از اشتغال این کشور را شامل می‌شود.

بنابراین اگر مهاجران چینی سرمایه‌های خود را به کشورهای دیگر منتقل کنند، این به معنای کاهش سرمایه‌گذاری و افت اشتغال در این کشور خواهد بود.

در سال 2011 میلادی بیش از 150 هزار چینی به کشورهای آمریکا، کانادا، استرالیا، نیوزلند مهاجرت کرده‌اند.

تا کنون بیش از 45 میلیون چینی به خارج مهاجرت کرده‌اند.

 

۲۹ آذر ۱۳۹۱ ۰۸:۵۶

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP