سرمایه 8 میلیارد دلاری شرکت انی برای افزایش تولید نفت لیبی

سرمایه 8 میلیارد دلاری شرکت انی برای افزایش تولید نفت لیبی
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری به نقل از خبرگزاری فارس ،شرکت نفتی انی ایتالیا قصد دارد برای افزایش ظرفیت تولید نفت لیبی بیش از 8 میلیارد دلار در این کشور سرمایه‌گذاری کند.

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از رویترز این سرمایه‌گذاری طی ۱۰سال آینده در بخشهای بالا دستی صنعت نفت لیبی انجام خواهد شد.

لیبی قصد دارد، با جذب سرمایه‌گذاری خارجی طی سالهای آینده نقش و حضور بیشتری در بازار بین‌المللی انرژی داشته باشد.

بر اساس این گزارش ، پائولو اسکارونی رییس شرکت انی در بیانیه‌ای تاکید کرد: شرکت انی پیشنهاد مربوط به سرمایه‌گذاری 8 میلیارد دلاری در پروژه‌های نفتی لیبی را به نخست وزیر و وزیر نفت این کشور ارائه کرده است.

اسکارونی تصریح کرد: این پیشنهاد شامل افزایش سرمایه‌گذاری در میدان‌های نفتی موجود و حفاری چاههای جدید نفت در لیبی خواهد بود.

این گزارش حاکی است، شرکت انی از سال 1959 میلادی تا کنون در صنعت نفت لیبی فعالیت می‌کند، ولی جنگ داخلی این کشور موجب شد، تا فعالیت انی از اوایل سال 2011 میلادی متوقف شود.

برخی منابع آگاه نیز اعلام کردند: دولت جدید لیبی از شرکت انی خواسته است، تا هرگونه پروژه جدید نفتی را با مشارکت شرکت ملی نفت لیبی آغاز و اجرا کند.

شرکت انی یک سوم تولید نفت لیبی را در اختیار دارد و نخستین شرکت خارجی به شمار می‌رود که فعالیت مجدد خود را در لیبی از سپتامبر گذشته آغاز کرده است.

تولید نفت شرکت انی در لیبی هم اکنون به 280 هزار بشکه در روز می‌رسد که این رقم معادل 80 درصد ظرفیت تولید این شرکت پیش از آغاز درگیری‌های لیبی است.

 

۲۹ آذر ۱۳۹۱ ۰۹:۰۴

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP