نشست رو در روی معاون اول رئیس جمهور با سرمایه گذاران خارجی

نشست رو در روی معاون اول رئیس جمهور با سرمایه گذاران خارجی
سرمایه گذاران خارجی با محمدرضا رحیمی معاون اول رئیس جمهور و سید شمس الدین حسینی وزیر امور اقتصادی و دارایی دیدار و گفتگو کردند.

به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران ،در این نشست  دوستانه دو ساعته که با حضور وزیر امور اقتصاد و دارایی و رئیس کل سازمان سرمایه گذاری و معاونین وزرا و نمایندگان ارشد دستگاه های اجرایی برگزار شد، ابتدا وزیر امور اقتصاد و دارایی به تشریح فضای سرمایه گذاری خارجی کشور پرداخت.

در این دیدار سید شمس الدین حسینی وزیر امور اقتصادی و دارایی، ضمن تشکر از معاون اول رئیس جمهور برای پذیرش نمایندگان سرمایه گذاران خارجی اعلام کرد: هدف ما در جلب و جذب سرمایه گذاری مستقیم خارجی علاوه بر تجهیز منابع جدید برای طرح های اقتصادی کشور، افزایش تولید، ایجاد اشتغال، توسعه صادرات و ورود تکنولوژی می باشد .
حسینی در ادامه ضمن بیان آمارهای ورودی سرمایه گذاری خارجی کشور در طی سالهای اخیر خاطر نشان کرد: نرخ رشد و جذب سرمایه گذاری خارجی دارای بالاترین نرخ رشد در بین متغیرهای اقتصادی کشور بوده است که باید تلاش کنیم این روند را افزایش دهیم و اهتمام داریم تا مسائل و مشکلات موجود را برطرف کنیم.
به گزارش خبرنگار ما ، در این نشست نمایندگان 18 شرکت سرمایه گذار خارجی، ضمن بیان دستاوردهای خود در حوزه تولید، ایجاد اشتغال و صادرات به بیان دیدگاه های خود و طرح مسائل و مشکلات موجود در انجام فعالیت ها و گسترش و توسعه کسب و کار خود پرداختند.
در ادامه این جلسه  معاون اول رئیس جمهوری تصریح کرد : دولت اهتمام دارد که شرایط را به گونه ای فراهم نماید تا شرکتهای سرمایه گذاری خارجی بتوانند با آرامش و اطمینان کافی به توسعه فعالیت های اقتصادی خود بپردازند.
رحیمی در عین حال خاطر نشان کرد  : در طی این نشست تصویر واضحی از فعالیتهای سرمایه گذاران خارجی در کشور بدست آمد و همه دستگاه های اجرایی باید تلاش کنند تا تک تک مشکلات موجود را به فوریت رسیدگی و موانع ایجاد شده را از پیش پای سرمایه گذاران خارجی بردارند.
معاون اول رئیس جمهور در ادامه ضمن جمع بندی مباحث مطروحه توسط سرمایه گذاران خارجی ، از آنها خواست تا دیدگاه های خویش را به صورت مکتوب و مستند ارائه دهند تا پس از ارزیابی آنها و به منظور رفع موانع موجود، در یکی از نشست های هیأت دولت طرح بحث شود.


 

۶ دی ۱۳۹۱ ۱۲:۰۸

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP