رویترز:شاخص اعتماد مصرفی در اقتصاد آمریکا کاهش یافت

به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری به نقل از خبرگزاری فارس ،در حالی که بن‌بست مالی آمریکا همچنان به نگرانی بزرگی برای سرمایه‌گذاران بین‌المللی تبدیل شده، شاخص اعتماد مصرفی این کشور در ماه دسامبر کاهش داشته است.

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از رویترز شاخص اعتماد مصرفی آمریکا در ماه دسامبر به پایین ترین حد خود در چهار ماه اخیر رسیده است. بر اساس این گزارش کارشناسان اقتصادی معتقدند ادامه بن بست مالی تاثیر زیادی بر کاهش اعتماد مصرفی مردم آمریکا داشته است. بر این اساس اگر جمهوری خواهان کنگره و دولت اوباما نتوانند به توافق نهایی برای پایان دادن به بن بست مالی دست یابند این مساله موجب افزایش مالیاتها و کاهش هزینه های بودجه خواهد شد و خطر وقوع رکود اقتصادی مجدد در این کشور به شدت افزایش خواهد یافت.

موسسه کنفرانس بورد آمریکا اعلام کرد شاخص اعتماد مصرفی در این کشور طی ماه دسامبر به کمتر از 65.1 واحد رسیده است این رقم در ماه نوامبر به بیش از 71.5 واحد رسیده بود. کارشناسان مستقل اقتصادی بر این باورند که در صورت ادامه بن بست مالی آمریکا در سال 2013 میلادی بیش از 500 میلیارد دلار هزینه بر اقتصاد این کشور تحمیل خواهد شد.

سازمان توسعه و همکاری اقتصادی نیز در تازه‌ترین گزارش خود پیش بینی کرد، رشد اقتصادی آمریکا سال آینده به کمتر از 2 درصد خواهد رسید.آمریکا با بدهی سنگین 16.3 تریلیون دلاری و کسری بودجه بالغ بر یک تریلیون دلار روبرو است.

موسسه رتبه‌بندی فیچ نیز در تازه‌ترین گزارش خود هشدار داد، ادامه بن بست مالی در آمریکا نرخ بیکاری این کشور را به بیش از 10 درصد افزایش خواهد داد.موسسه فیچ تاکید کرد: بعید به نظر می‌رسد کنگره آمریکا با طرح دولت برای افزایش مالیات بر ثروتمندان موافقت کند و بن بست مالی در این کشور طی ماه‌های آینده نیز ادامه خواهد یافت.

 

۹ دی ۱۳۹۱ ۱۴:۲۴

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP