کره شمالی سرمایه گذاری خارجی جذب می کند

کره شمالی سرمایه گذاری خارجی جذب می کند
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری به نقل از خبرگزاری شبستان ،یک روزنامه آلمانی با اشاره به سفر هیاتی از اقتصاددانان و حقوقدانان این کشور به کره شمالی اعلام کرد که پیونگ یانگ بدنبال جذب سرمایه گذاری خارجی است.

 
به گزارش خبرگزاری شبستان به نقل از  روزنامه فرانکفورتر آگمانیته، هیاتی از اقتصاددانان و حقوق دانانان آلمانی در روزهای گذشته به کره شمالی سفر کرده اند تا به مقامات کره شمالی درباره نحوه جذب سرمایه خارجی مشاوره دهند.

یکی از اعضای این هیات به این روزنامه گفته است که کره شمالی دارای یک برنامه کلی است و قصد دارد اجازه ورود سرمایه گذاران خارجی را به کشور خود بدهد.

وی تصریح کرد: مقامات کره شمالی بیشتر به مدل سرمایه گذاری خارجی در ویتنام علاقمند هستند تا چین؛ یعنی آنها می خواهند در برخی از کارخانجات به صورت هدفمند سرمایه گذاری خارجی صورت بگیرد تا اینکه مانند چین در برخی از نواحی ویژه اقتصادی.

این خبر در حالی اعلام می شود که "کیم جونگ اون" رهبر 30 ساله کره شمالی در پیام سال نوی مسیحی از "چرخش و تحول رادیکال" در سیاست های این کشور و حتی امکان وحدت با کره جنوبی خبر داد. او همچنین تاکید کرد که در سال 2013 تحول و بازسازی در اقتصاد کره شمالی رخ خواهد داد.

همچنین در این هفته اعلام شد که "اریک اشمیت" رییس شورای مدیران شرکت گوگل و "بیل ریچاردسون" فرماندار سابق ایالت نیومکزیکو آمریکا قصد دارند در ماه ژانویه برای بازدید خصوصی به کره شمالی سفر کنند.

انتهای خبر

لینک مطلب: http://shabestan.ir/ NSite/FullStory/?Id=213850

 

۱۸ دی ۱۳۹۱ ۱۲:۰۱

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP