بازپرداخت تسهیلات حساب ذخیره ارزی با ارز مبادلاتی تصویب شد

بازپرداخت تسهیلات حساب ذخیره ارزی با ارز مبادلاتی  تصویب شد
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری به نقل از مهر ،بانک مرکزی اعلام کرد: براساس تصمیم کمیته ویژه وزرا، بازپرداخت تسهیلات حساب ذخیره ارزی، بانک اکو، بانک توسعه اسلامی IDB، بانک جهانی (W.B) و فاینانس غیر خوگردان، صرفا با نرخ مبادله‌ای امکان پذیر است که مراتب به شبکه بانکی کشور ابلاغ شده است.

 


بانک مرکزی اعلام کرد: براساس تصمیم کمیته ویژه وزرا، بازپرداخت تسهیلات حساب ذخیره ارزی، بانک اکو، بانک توسعه اسلامی IDB، بانک جهانی (W.B) و فاینانس غیر خوگردان، صرفا با نرخ مبادله‌ای امکان پذیر است که مراتب به شبکه بانکی کشور ابلاغ شده است.
به گزارش خبرنگار مهر، بانک مرکزی در واکنش به خبر خبرگزاری مهر مبنی بر "بازنگری بخشنامه جدید ارزی بانک مرکزی با دستور رحیمی" اعلام کرد: طبق شرایط و ضوابط اعطای تسهیلات از محل حساب ذخیره ارزی مصوب هیات امنای بازپرداخت تسهیلات ارزی بایستی به ارز صورت گیرد و هیچگونه رویه ای برای بانکهای عامل و بانک مرکزی به منظور تامین ارز جهت بازپرداخت تسهیلات در نظر گرفته نشده است.

بر این اساس، استفاده کنندگان از تسهیلات با آگاهی از این نکته که ریسک نوسانات نرخ ارز، وفق شرایط و ضوابط اعطای تسهیلات به عهده ایشان می باشد اقدام به اخذ تسهیلات مورد بحث نموده اند.

بانک مرکزی تصریح کرد: در حال حاضر براساس تصمیم کمیته ویژه وزرا، ارز به نرخ مرجع به کالاهای اساسی و دارو(گروههای کالایی اول و دوم) اختصاص دارد و بازپرداخت تسهیلات حساب ذخیره ارزی، بانک اکو، بانک توسعه اسلامی IDB، بانک جهانی (W.B) و فاینانس غیر خوگردان، صرفا با نرخ مبادله ای امکان پذیر است که مراتب به شبکه بانکی کشور ابلاغ شده است.

پیش از این، محسن جلال پور نائب رئیس اتاق بازرگانی ایران در گفتگو با مهر از تشکیل کارگروهی در شورای عالی صادرات برای بازنگری بخشنامه بانک مرکزی درباره بازپرداخت تسهیلات حساب ذخیره ارزی با ارز مبادله‌ای با دستور معاون اول رئیس جمهور خبر داده بود.

تاریخ انتشار، تهران: ۱۴:۲۳  ,  ۱۳۹۱/۱۰/۱۷
امانت داری و اخلاق مداری
استفاده از این خبر فقط با ذکر منبع " خبرگزاری مهر " مجاز است.  
 

© 2003-2008 Mehr News Agency

۱۸ دی ۱۳۹۱ ۱۳:۲۵

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP