علیشیری در گفت‌وگو با ایسنا:تحریم تاثیری در سرمایه‌گذاری خارجی ندارد؛ افزایش سرمایه‌گذاری داشتیم

علیشیری در گفت‌وگو با ایسنا:تحریم تاثیری در سرمایه‌گذاری خارجی ندارد؛ افزایش سرمایه‌گذاری داشتیم
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری به نقل از ایسنا ،رییس کل سازمان سرمایه‌گذاری و کمک‌های فنی و اقتصادی ایران افزایش تحریم‌ها را در روند رو به رشد سرمایه‌گذاری خارجی در کشور بی تاثیر قلمداد کرد و گفت: علیرغم همه فشارها میزان سرمایه‌گذاری خارجی با رشد قابل توجهی همراه بوده است.


رییس سازمان سرمایه‌گذاری و کمک‌های فنی و اقتصادی ایران افزایش تحریم‌ها را در روند رو به رشد سرمایه‌گذاری خارجی در کشور بی تاثیر قلمداد کرد و گفت: علیرغم همه فشارها میزان سرمایه‌گذاری خارجی با رشد قابل توجهی همراه بوده است.

بهروز علیشیری در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) تصریح کرد: با توجه به این‌که طرف قرارداد در پروژه‌های در دست ساخت بخش های خصوصی خارجی هستند تحریم‌ها در ورود آن‌ها به اقتصاد کشور مانع محسوس ایجاد نمی کند و اگر ما شرایط مناسب در داخل کشور ایجاد کنیم وسوددهی طرف خارجی را با ریسک پایین تضمین کنیم شرکت‌ها از طرح‌های ایرانی بدون هیچ محدودیتی استقبال می کنند و تحریم‌ها نیز در این انتخاب نقشی نخواهند داشت.

وی ادامه داد: در این راستا باید طرح‌هایی که برای سرمایه‌گذاری ارائه می‌شوند را از نظر ساختار فنی، حقوقی و اقتصادی مورد ارزیابی قرار داده وشرایط را برای افرادی که قصد ورود به کشور دارند تشریح کنیم. در کنار آن برای دور زدن برخی فشارها می توانیم با تمرکز بر روی صنایع متوسط هم امکان رشد در بخش‌هایی را فراهم کنیم که تاکنون توجه چندانی به آن‌ها نشده و هم به دور از حساسیت‌ها آمار سرمایه‌گذاری‌های خارجی در کشور را افزایش دهیم.

معاون وزیرامور اقتصادی و دارایی همچنین به نقش پر رنگ دولت در توانمندسازی بخش خصوصی اشاره و اظهار کرد: بخش خصوصی برای ورود به طرح‌های اقتصادی نیاز به شرایطی با ریسک پایین و همچنین توجیه پذیری اقتصادی طرح دارد که هر دوی این‌ها توسط دولت انجام می‌شود دولت می تواند با ارائه وام‌ها و تسهیلات مختلف راه را برای حضور سرمایه‌گذار خارجی هموار کند و با وضع کردن قوانین فضای کاری بخش خصوصی را در اقتصاد کشور گسترش دهد.

انتهای پیام
© Copyright 1998-2012 Iranian Students' News Agency - ISNA
Powered by ITOrbit Co.

۲۴ دی ۱۳۹۱ ۰۸:۵۲

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP