علیشیری در نمایشگاه بین المللی سرمایه گذاری در مسکن اعلام کرد : حجم سرمایه گذاری خارجی در حوزه مسکن بالغ بر یک میلیارد و دویست میلیون دلار است

علیشیری در نمایشگاه بین المللی سرمایه  گذاری در مسکن اعلام کرد :  حجم سرمایه گذاری خارجی  در حوزه مسکن بالغ بر یک میلیارد و دویست میلیون دلار است
بهروز علیشیری معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی در حاشیه بازدید از پنجمین نمایشگاه بین المللی فرصتهای سرمایه گذاری در مسکن، انبوه سازی و تکنولوژی نوین ساختمان اظهار داشت : حجم سرمایه گذاری خارجی مصوب و در حال اجرا در حوزه مسکن بالغ بر یک میلیارد و دویست میلیون دلار است.


به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی وفنی ایران ،علیشیری در ادامه افزود :  کل سرمایه گذاریهای خارجی حوزه مسکن سازمان بالغ بر 5/1 میلیارد دلار است که از این رقم 2/1 میلیارد دلار در حال اجرا است و حجم ورودی جذب شده  سرمایه گذاری خارجی این حوزه بالغ بر 500 میلیون دلار می شود.

 

وی در ادامه با بیان اینکه برای تکمیل زنجیره کار ساخت مسکن در کشور می توانیم از ظرفیتها و تجربیات شرکتهای بین المللی برای مشارکت استفاده کنیم ،یادآور شد:  علاوه بر تجهیز منابع جدید ، ورود فن آوری ساخت مسکن، سرعت در ساخت و سازها، کاهش هزینه ها و قیمت تمام شده می تواند رضایت متقاضیان مسکن را در کشور فراهم نماید.

به گزارش خبرنگار ما ،معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی در ادامه  با اشاره به توانمندیهای  خوب شرکتهای پیمانکاری کشورمان بویژه در حوزه مسکن گفت: اگرچه به لحاظ فنی و ظرفیتهای کاری قابلیتهای خوبی داریم، اما هنوز همانند سایر بخشهای واقعی، در این حوزه نیز در زمینه مدل سازی مالی طرحهای حوزه مسکن باید تلاش بیشتری نماییم.

 

علیشیری در عین حال  خاطرنشان کرد:  با توجه به تقاضای موجود در سطح کشور برای حوزه مسکن، چنانچه بتوانیم از مدلهای ترکیبی شامل سرمایه های بخش خصوصی، شرکتهای تأمین سرمایه، بانکهای توسعه ایی و تجاری، منابع مردمی و سرمایه های خارجی استفاده کنیم، می توان امیدوار بود، دغدغه تأمین مسکن برای همه شهروندان ایرانی برطرف خواهد شد.
علیشیری از تشکلهای تخصصی این حوزه درخواست کرد تا برای سرعت بخشیدن به عرصه مسکن با قیمت و فن آوری مناسب به مردم، ضمن مشورت با مدیران دولتی این حوزه، و با کمک فعالان عرصه ساخت و ساز و پیمانکاران، مدلهای مناسب فنی، مالی را طراحی و اجرایی کنند.
رئیس کل سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران در پایان تصریح کرد :  در شرایط کنونی سرمایه گذاران خارجی بالقوه ایی اعلام آمادگی کرده اند تا در این حوزه فعال شوندو در صورت معرفی فرصتهای مطلوب سرمایه گذاری حوزه مسکن، می توان نسبت به پیوند سرمایه های ملی و بین المللی در این حوزه را سرعت بخشید.

۳۰ دی ۱۳۹۱ ۱۱:۱۷

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP