علیشیری خبر داد : برگزاری اولین نشست کارشناسان ارشد کشورهای عضو گروه هشت در تهران

علیشیری خبر داد : برگزاری اولین نشست کارشناسان ارشد کشورهای عضو گروه هشت در تهران
بهروز علیشیری معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی از برگزاری اولین اولیـــن نشست کارشناسان ارشد عضو گروه هشت کشور مسلمان در حال توسعه (D8) به منظور بحث و مذاکـــره جهت بررسی زمینه های گسترش همکاریهای اقتصادی و سرمایه گذاری و برپایی صنـــدوق مشترک سرمایه‌گذاری (D8) طی روزهای 3-2 بهمن ماه سال‌جاری در محل وزارت امور اقتصادی و دارایی خبر داد.

     به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی وفنی ایران، علیشیری در ادامه افزود:  با عنایت به پیشنهاد رئیس جمهور کشورمان  در جریان برگزاری اجلاس سران کشورهای عضو گروه دی هشت در مالزی و تأیید آن توسط سران کشورها و درج در سند پایانی اجلاس، مبنی بر ضرورت تشکیل نهادهای مستقل در ساختار گروه دی هشت و با هدف گسترش و تعمیق روابط اقتصادی، صدور خدمات فنی و مهندسی و سرمایه گذاری‌های مشترک بین کشورهای عضو، اجلاس کارشناسان ارشد این کشورها ضمن بررسی راهکارهای گسترش همکاری، چهارچوب تأسیس صندوق سرمایه‌گذاری مشترک را به بحث خواهند گذاشت.
وی در عین حال خاطر نشان کرد: در راستای بررسی و مذاکره به منظور تحقق پیشنهاد مذکور، نمایندگان و کارشناسان کشورهای عضو گروه دی هشت در تهران حضور خواهند یافت و این اجلاس با همکاری وزارت امور خارجه و دبیرخانه گروه دی هشت در تهران برگزار خواهد شد و دبیرکل ایرانی گروه دی هشت در اجلاس حضور خواهند داشت.
لازم به ذکر است که گروه دی هشت، شامل هشت کشور مسلمان در حال توسعه شامل ایران، اندونزی، بنگلادش، پاکستان، ترکیه، مالزی، مصر و نیجریه می باشند که در تیرماه  سال 1375 تاسیس گردید.

۱ بهمن ۱۳۹۱ ۱۴:۵۴

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP