در سی و نهمین نشست هیات نظارت بر مقررات زدایی بررسی شد:محدودیت های ناشی از اجرای مفاد دستورالعمل تبلیغات محیطی کالا و خدمات برای سرمایه گذاران خارجی

در سی و نهمین نشست هیات نظارت بر مقررات زدایی بررسی شد:محدودیت های ناشی از اجرای مفاد دستورالعمل تبلیغات محیطی کالا و خدمات برای سرمایه گذاران خارجی
سی و نهمین نشست هیات نظارت بر مقررات زدایی (موضوع تبصره 4 ماده 7 قانون اجرای سیاستهای کلی اصل 44 قانون اساسی) با حضور بهروز علیشیری دبیر هیات مقررات زدایی و اکثریت اعضای هیات ، به محدودیت-های ایجاد شده ناشی از اجرای مفاد دستورالعمل تبلیغات محیطی کالا و خدمات (مصوب جلسه 571 مورخ 12/2/1391 شورای فرهنگ عمومی) برای سرمایه گذاران خارجی اختصاص یافت.

ه گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه¬گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران، علیشیری در حاشیه این نشست به خبرنگار ما گفت : در ابتدای این نشست دبیرخانه اجرایی ماده 7 قانون اجرای سیاستهای کلی اصل 44 قانون اساسی، گزارش جامعی از وضعیت موجود، تناقضات و ابهامات قانونی بویژه تناقضات دستورالعمل با قانون منع بکارگیری اسامی، عناوین و اصطلاحات بیگانه مصوب 1375 و آیین نامه اجرایی آن و محدودیتهای ایجاد شده ناشی از اجرای دستورالعمل یاد شده برای سرمایه گذاران خارجی در استانهای مختلف کشور ارایه نمود.
به گفته این مقام مسئول ،  ضوابط اخیرالذکر مقرر می دارد که لزومی برای استفاده از زبان یا نام فارسی برای تبلیغ کالا و خدمات تولید شده در ایران توسط سرمایه گذاران خارجی که دارای علائم و اسامی تجاری باشند، وجود ندارد.
علیشیری در عین حال خاطر نشان کرد : در ادامه این نشست دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور ،نمایندگان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و نمایندگان  اتاقهای بازرگانی و تعاون به تبادل نقطه نظرات و دیدگاه¬های خود حول محورهای قانونی و اجرایی مرتبط با دستورالعمل تبلیغات محیطی کالا و خدمات پرداختند که اجماع و نظر اعضاء دال بر لزوم تطبیق مفاد دستورالعمل بویژه بند 3 آن با ضوابط ماده 7 آیین نامه اجرایی قانون منع بکارگیری اسامی، عناوین و اصطلاحات بیگانه و تبصره ذیل آن بود.
بر پایه این گزارش ، در پایان با عنایت به اهمیت بالای موضوع و ضرورت تعامل همه دستگاه¬های ذیربط برای رفع موانع قانونی و مقرراتی حمایت از سرمایه¬گذاری در کشور مقرر گردید تا ضمن اعلام مراتب و تصمیم هیات به وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی بعنوان رییس شورای فرهنگ عمومی، درخواست گردد اصلاح برخی مفاد دستورالعمل یاد شده در دستور کار شورای مذکور قرار گیرد.
به گزارش خبرنگار ما ، در این نشست علاوه بر اعضای هیات نظارت بر مقررات زدایی، رییس و نایب رییس کمیسیون ویژه تولید ملی و اصل 44 قانون اساسی مجلس شورای اسلامی،  دبیر شورای فرهنگ عمومی و نمایندگان مرکز پژوهشهای مجلس شورای اسلامی، فرهنگستان زبان و ادب فارسی، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، اتاق تعاون و اتاق ایران و مشاورین مستقل حقوقی و اقتصادی  نیز حضور داشتند.
لازم به  ذکر است که اعضای هیات نظارت بر مقررات زدایی به استناد تبصره 4 ماده 7 قانون اجرای سیاستهای کلی اصل 44 قانون اساسی توسط رییس جمهور انتخاب می¬شوند و ماموریت شناسایی و احصاء مقررات وقوانین مخل کسب و کار و فعالیت روان فعالین اقتصادی و پیشنهاد برای لغو یا اصلاح آن را بعهده دارند.
گفتنی است ،دبیرخانه اجرایی ماده 7 قانون اجرای سیاستهای کلی اصل 44 قانون اساسی نیز بعنوان بازوی کارشناسی و اداری هیات موصوف در  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران مستقر بوده و مسئولیت انجام فعالیتهای دبیرخانه¬ای هیات مزبور را به عهده دارد.
بر اساس این گزارش آقایان :علیشیری ، فاطمی زاده ،خبره ،صادقی گلمکانی، زریبافان ،عادل آذر ،زال پور، قالیباف‌اصل اعضای هیات نظارت بر مقررات زدایی می باشند.

 

۳ بهمن ۱۳۹۱ ۱۰:۵۲

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP