کارگاه آموزشی یک روزه رسانه ها با حضور خبرنگاران حوزه اقتصادی برگزار شد

کارگاه آموزشی یک روزه رسانه ها با حضور خبرنگاران حوزه اقتصادی برگزار شد
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران، به مناسبت روز خبرنگار، کارگاه آموزشی ویژه رسانه ها برگزار شد. در این کارگاه آموزشی سازمانهای خصوصی سازی، بانک توسعه صادرات، بیمه مرکزی نیز مشارکت داشتند.

 

 درمراسم افتتاحیه این کارگاه آموزشی یک روزه که در 14 مردادماه برگزار شد، دکتر بهروز علیشیری ریاست سازمان سرمایه گذاری بر لزوم رایزنی مداوم و فعال فی ما بین خبرنگاران و سازمان سرمایه‎گذاری تاکید کرد.
 بهروز علیشیری در ادامه سخنانش بر آشنایی خبرنگاران اقتصادی با حوزه های  تخصصی و اقتصادی از جمله: سرمایه گذاری مستقیم خارجی، مؤسسات بین المللی توسعه ای چند جانبه، روابط اقتصادی خارجی، فضای کسب و کار،‌ خصوصی سازی، نقش بیمه در اقتصاد کشور،‌ نقش بانک توسعه صادرات در راستای اطلاع رسانی  تصریح نمودند.
سامان قاسمی مدیرکل دفتر سرمایه گذاری‎های خارجی در مورد قانون تشویق و حمایت از سرمایه گذاری خارجی، روشهای تأمین مالی از خارج، ضرورت پذیرش سرمایه گذاری خارجی، روشها و نظریه های کاربردی این حوزه را مورد بحث و بررسی قرار داد.
در ادامه این کارگاه آموزشی، سعید خانی اوشانی معاون مدیرکل دفتر وامها، مجامع و مؤسسات بین المللی به تاریخچه و وظایف و عملکرد بانک توسعه اسلامی، شرایط و ضوابط تأمین مالی تجاری، گروه مؤسسات وابسته به بانک توسعه اسلامی، شرایط استفاده از تسهیلات بانک مذکور،‌ اشاره کرد.
بنا به این گزارش، حبیب میرزایی مدیرکل دفتر طرح و برنامه بیمه مرکزی، درباره وظایف و اختیارات بیمه مرکزی، فعالیتهای بیمه در سالهای اخیر از جمله تهیه اطلاعات لازم از فعالیتهای کلیه مؤسسات بیمه‎ای که در ایران مشغول به فعالیت هستند، نظارت و کنترل شرکتهای بیمه ای، بیمه نامه‎های صادراتی، اصطلاحات کاربردی در صنعت بیمه، اشاره کرد.
این گزارش می افزاید: احتشام فلاح فر مدیر اموراعتبارات بانک توسعه صادرات، از دیگر سخنرانان این کارگاه آموزشی بود که برتسهیلات و خدمات بانک توسعه صادرات،‌ انواع تسهیلات ریالی و ارزی برای طرح‎های صادراتی و افزایش ظرفیت صادراتی کشور، پروژه های تأمین مالی شده و در دست اجرای بانک توسعه صادرات ایران تاکید کرد.
     در جلسه ظهر کارگاه آموزشی خانم عالی پور از مدیران سازمان خصوصی سازی به روشهای مختلف خصوصی سازی در ایران، مصوبات شورای عالی اصل 44، پروژه های خصوصی سازی، قوانین خصوصی سازی و سیاستهای کلی برنامه پنجم پرداختند.
دکتر احمد جمالی مدیرکل دفتر وامها، مجامع و مؤسسات بین المللی به  شاخص های فضای کسب وکار و اقدامات سازمان سرمایه گذاری در طول یک سال اخیر برای بهبود این شاخصها و ارزیابی آن پرداختند.
بر اساس این گزارش، دکتر صادق اکبری مدیرکل دفتر روابط اقتصادی خارجی، بر موضوعات وظایف دفتر روابط اقتصادی خارجی از جمله برگزاری اجلاسهای کمیسیون مشترک ،‌ تهیه موافقتنامه ها و پیشنهاد سیاستها، برنامه ها و اقدامات در زمینه روابط اقتصادی ایران با دیگر کشورها اشاره نمودند.
در ادامه این کارگاه آموزشی خبرنگاران در بحث ها مشارکت فعالی داشتند و سئوالات خود را از مدیران پرسیدند.
   در پایان کارگاه در آزمون نهایی ارزیابی از مطالب ارایه شده در کارگاه آموزشی که ازخبرنگاران به عمل آمد رسانه های ذیل حائز رتبه های اول تا سوم شدند که به شرح ذیل می باشند :‌
رتبه اول – سرکارخانم ناهید شمشیری از روزنامه اقتصاد پویا
رتبه دوم – سرکار خانم اعظم گلبری از روزنامه اعتماد
رتبه سوم – جناب آقای علی فروزنده از خبرگزاری فارس
در پایان به مناسبت ولادت حضرت مهدی (عج) و روز خبرنگار هدایایی به خبرنگاران تقدیم شد.
 لازم به ذکر است خبرنگاران شرکت کننده ضمن اظهار تشکر وقدردانی از ریاست و روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری دربرگزاری کارگاه آموزشی رسانه ها، لزوم تعامل دو طرفه بین سازمان سرمایه‎گذاری و رسانه ها را از ریاست سازمان خواستار شدند.

* برای دریافت فایل های کارگاه آموزشی ویژه رسانه ها بر روی لینک مربوطه کلیک نمایید:

                            سرمایه گذاری خارجی (قوانین و مقررات)                                                                                                                    فضای کسب و کار

                                     دفتر سرمایه گذاری خارجی                                           دفتر روابط اقتصادی خارجی                         دفتر وامها، مجامع و موسسات بین المللی

                                                                                                                                               

                                                                         باتک توسعه اسلامی                                                    

                                                         دفتر وامها، مجامع و موسسات بین المللی                                       بانک توسعه صادرات ایران  

                                                                                                                                                  

۱۷ مرداد ۱۳۸۸ ۱۱:۱۰

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP