رئیس جمهور در دیدار رییس بانک توسعه اسلامی تاکید کرد: ایجاد بانک اسلامی با پول اسلامی از راههای اصلاح اقتصاد جهان

رئیس جمهور در دیدار رییس بانک توسعه اسلامی تاکید کرد: ایجاد بانک اسلامی با پول اسلامی از راههای اصلاح اقتصاد جهان
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت ،رییس‌جمهور بانک توسعه اسلامی را نهادی بسیار ارزشمند و پربرکت دانست و با اشاره به اینکه این بانک در طول فعالیت خود خدمات شایانی را به کشورهای اسلامی عرضه کرده است، بر ضرورت مشارکت همه کشورهای اسلامی برای اصلاح ساختارهای اقتصادی جهان و استفاده از تجربیات به دست آمده در طول فعالیت این نهاد تأکید کرد.


 
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت ،دکتر محمود احمدی‌نژاد ظهر امروز (شنبه) در دیدار «احمد محمد علی» رییس بانک توسعه اسلامی، گفت: پیشرفته و عادلانه بودن اقتصاد و برچیده شدن فقر و مشکلات از جهان، نیازمند وجود بانک اسلامی براساس قانون شرع مقدس اسلام و پول و سرمایه بر پایه احکام و معارف دینی می باشد.

رییس‌جمهور با بیان اینکه امروز بانک‌هایی که در سطح دنیا فعالیت می‌کنند، بانک‌هایی با ساختار سرمایه‌داری و به دنبال انتقال پول از جیب فقرا به سرمایه‌داران هستند، اظهار داشت: پول رایج در بازار جهانی پولی اعتباری است؛ چرا که امروز بانک مرکزی آمریکا بدون هیچ پشتوانه‌ای به هر میزان که می‌خواهد پول کاغذی چاپ کرده و روانه بازار می کند و این به معنای آن است که دائماً ثروت از جیب سایر ملت‌ها برداشته شده و در اختیار افرادی خاص قرار می‌گیرد.

دکتر احمدی‌نژاد با تأکید بر اینکه وضعیت موجود در عرصه جهانی هرگز اجازه اصلاح ساختار اقتصادی دنیا را نخواهد داد، تصریح کرد: ایجاد بانک اسلامی با پول اسلامی می‌تواند از راه‌های اصلاح اقتصاد جهان باشد و معتقدیم تجربه بانک توسعه اسلامی تجربه بسیار خوبی است که باید حوزه عمل آن هر چه بیشتر گسترش یابد.

رییس‌جمهور ضمن ابراز خرسندی از همکاری‌های خوب و سازنده بانک توسعه اسلامی و جمهوری اسلامی ایران اظهار امیدواری کرد: که این همکاری‌ها هر چه بیشتر گسترش پیدا کند.

دکتر احمدی‌نژاد در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به فرا رسیدن میلاد پیامبر گرامی اسلام(ص) خاطر نشان کرد: راهی برای سعادت بشر جز تبعیت و دنباله‌روی از پیامبر اکرم(ص) وجود ندارد، چرا که وجود ایشان رحمتی برای همه و اسوه حسنه است و همه باید در زندگی اقتصادی، اجتماعی و سیاست از ایشان پیروی و تبعیت کنیم.

«احمد محمد علی» رییس بانک توسعه اسلامی نیز در این دیدار با بیان اینکه بانک توسعه اسلامی نهادی جامع برای امت اسلامی است که به واسطه همکاری‌ها و تلاش‌های اعضای آن بویژه جمهوری اسلامی ایران جایگاه رفیعی در میان ملت‌های اسلامی دارد، گفت: جمهوری اسلامی ایران بواسطه پشتیبانی‌، حمایت‌ و همکاری‌های تنگاتنگ با بانک توسعه اسلامی، تاکنون یکی از بزرگترین کشورهای شریک و حامی این نهاد تاکنون بوده است

رییس بانک توسعه اسلامی همچنین با تقدیر از تلاش‌های آیت‌الله تسخیری در کمیته شرعی بانک توسعه اسلامی، خاطر نشان کرد: هدف و رسالت اصلی این نهاد، تقویت و توسعه همکاری‌ها میان کشورهای مسلمان و بانکداری بر مبنای اصول اسلامی و شرعی است.

 

۸ بهمن ۱۳۹۱ ۰۸:۰۸

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP