قوانین حمایت از سرمایه ‌گذاران خارجی در منطقه آزاد انزلی

قوانین حمایت از سرمایه ‌گذاران خارجی در منطقه آزاد انزلی
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری به نقل از ایرنا ،رییس مرکز خدمات سرمایه‌گذاری خارجی گفت: قوانین حمایتی این سازمان از سرمایه‌گذاران خارجی در منطقه آزاد انزلی اجرایی می‌ شود.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا از پایگاه خبری مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، ˈابوالفضل کوده ایˈ در بازدید از منطقه آزاد انزلی گفت: این منطقه دارای توانمندی‌های ویژه برای جذب سرمایه‌گذار خارجی است.

وی افزود: با توجه به وجود مزایا و معافیت‌های قانونی متعدد این منطقه و قرار گرفتن در کریدور بین‌ المللی ترانزیتی شمال - جنوب، منطقه آزاد انزلی دارای مزیت ویژه برای جذب سرمایه‌ گذاران داخلی و خارجی است.

کوده ای، کارکرد اصلی مناطق آزاد را فراهم کردن شرایط لازم برای فعالیت سرمایه ‌گذاران خواند و افزود: افزایش حضور فعالان اقتصادی و رشد صدور مجوزهای لازم جهت فعالیت سرمایه ‌گذاران داخلی و خارجی، از شاخصه ‌های مهم هر منطقه آزاد برای دستیابی به اهداف تعیین شده است.

رییس مرکز خدمات سرمایه گذاری و کمک های اقتصادی فنی ایران، از آمادگی این مرکز جهت اعمال قانون حمایت از سرمایه‌ گذاری‌های خارجی فعال در منطقه آزاد انزلی خبر داد و افزود: علاقه مندیم، فرصت‌های سرمایه ‌گذاری امکان سنجی‌ شده و این منطقه را در مرکز خدمات سرمایه گذاری و نیز نمایشگاه‌های خارجی به سرمایه گذاران بین المللی معرفی کنیم.

وی که به منظور آشنایی با توانمندی‌ها و ظرفیت های تجاری، صنعتی و ترانزیتی به این منطقه سفر کرده است، گفت: پروژه احداث بندر کاسپین، ظرفیت مناسبی برای قرار گرفتن در بسته فرصت های سرمایه‌ گذاری ایران به شرکتهای بین‌المللی است.

سازمان سرمایه‌گذاری و کمک‌های اقتصادی فنی ایران با هدف هدایت و حمایت از سرمایه ‌گذاران و سرمایه گذاری‌های داخلی و خارجی و هماهنگی بیشتر میان نهادهای اجرایی کشور تاسیس شده است.

۹ بهمن ۱۳۹۱ ۱۰:۳۹

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP