دردیداررییس صندوق توسعه ملی با رییس بانک توسعه اسلامی مطرح شد؛ تاسیس صندوق پس‌انداز کشورهای اسلامی

دردیداررییس صندوق توسعه ملی با رییس بانک توسعه اسلامی مطرح شد؛ تاسیس صندوق پس‌انداز کشورهای اسلامی
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری به نقل از ایرنا ، در دیدار رییس هیات عامل صندوق توسعه ملی با رییس بانک توسعه اسلامی،در زمینه توسعه همکاری‌های صندوق و بانک برای انتشار اوراق مالی و صکوک اسلامی، تاسیس صندوق پس‌انداز کشورهای اسلامی و انعقاد قرارداد عاملیت، بحث و تبادل نظر شد.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا از صندوق توسعه ملی،ˈمحمدرضا فرزینˈ در این دیدار با اشاره به ظرفیت‌های مناسب و جایگاه ممتاز بانک توسعه اسلامی و صندوق توسعه ملی بر برنامه‌ریزی مشترک برای انجام سرمایه‌گذاری در بازارهای پولی و مالی کشورهای اسلامی تاکید کرد.

فرزین با معرفی ساختار و چارچوب کاری صندوق توسعه ملی تصریح کرد: سالانه 20 درصد از درآمدهای نفتی به صندوق توسعه ملی واریز می‌شود که این میزان در سال جاری به 23 درصد رسیده و سالانه سه درصد افزایش می‌یابد.

وی افزود: منابع صندوق توسعه ملی در بخش های پربازده اقتصادی سرمایه‌گذاری و از طریق بانک‌های عامل به بخش خصوصی تسهیلات پرداخت می‌ شود.

فرزین با اشاره به اینکه صندوق توسعه ملی، صندوقی نوپا و تازه تاسیس است، خاطرنشان کرد:براساس اقدامات انجام شده در راستای شفاف‌ سازی فعالیت‌ها و عملکرد صندوق توسعه ملی، رتبه شفافیت صندوق با 29 رتبه ارتقاء به 32 رسیده است و در آینده نزدیک با برنامه ریزی‌های انجام شده جزء 10 رتبه برتر قرار خواهد گرفت.

وی افزود: در صورت انعقاد قرارداد عاملیت صندوق توسعه ملی با بانک توسعه اسلامی در پروژه‌هایی که اولویت بانک توسعه اسلامی است، می‌توان از طریق سپرده‌گذاری و یا قراردادهای عاملیت، طرح‌های اقتصادی را اجرایی و زمینه ارتقای همکاری در پروژه های زیر بنایی کشورهای اسلامی را فراهم کرد.

رییس بانک توسعه اسلامی نیز در این دیدار ضمن ابراز خوشوقتی از تاسیس صندوق توسعه ملی و تشکر از اعلام آمادگی این صندوق برای همکاری با بانک توسعه اسلامی، نقش صندوق توسعه ملی را در پیشبرد اهداف توسعه اقتصادی بانک توسعه اسلامی در کشورهای اسلامی با اهمیت دانست.

ˈاحمد محمدعلیˈ ابراز امیدواری کرد که با تعامل سازنده زمینه توسعه و تقویت مناسبات اقتصادی با صندوق توسعه ملی در چارچوب عقود اسلامی فراهم شود.

 

۱۱ بهمن ۱۳۹۱ ۰۹:۴۹

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP