علیشیری: قانون تشویق و حمایت از سرمایه گذاری ایران از مترقی ترین قانون های موجود است

علیشیری: قانون تشویق و حمایت از سرمایه گذاری  ایران از مترقی ترین قانون های موجود است
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری به نقل از مهر ،معاون وزیر اقتصاد با تاکید بر اینکه قوانین موجود برای جذب سرمایه گذار در ایران یکی از مترقی ترین قوانین موجود در جهان است، افزود: امنیت و ظرفیت های بالای موجود در نظام اسلامی موجب جذب بیش از پیش سرمایه گذاران خارجی شده است.

به گزارش خبرنگار مهر، بهروز علیشیری شامگاه شنبه در جلسه ستاد سرمایه گذاری استان زنجان در رابطه با تغییرات اقتصادی صورت گرفته در سال های اخیر کشور افزود: قبل از آغاز فعالیت دولت نهم اقتصاد کشور روی پای خودش قرار نداشت و ویژگی های دولت تصدی گرا و مقررات گذار پر رنگ بود.

وی با بیان اینکه در آن زمان عمده کارهای بزرگ کشور به وسیله دولت انجام می شد افزود: در آمدهای متکی به نفت ارتباط مستقیمی با رشد اقتصادی کشور داشت و میزان رشد اقتصادی کشور تابع مستقیمی از درآمد های نفتی بود.

معاون وزیر اقتصاد با تاکید بر اینکه در آن زمان سیکل معیوب توسعه نیافتگی کشور وجود داشت ادامه داد: این وضعیت موجود در حالی بود که پس از انقلاب بنا بود که کارها به دست مردم انجام شود ولی متاسفانه رفتار و نگرش مدیران ما در سطوح مختلف مبتنی به همین الگوی معیوب توسعه استوار بود.

علیشیری با یادآوری اینکه این الگوی توسعه در سال هایی اخیر روی پای خود ایستاده است، خاطر نشان کرد: باید تلاش کنیم که این اقتصاد روی پاهایش استوار باقی بماند و گام های مهمی رو به جلو بردارد.

وی گفت: نقطه عطف تغییر نگرش ها به اقتصاد و تحولات آن در ابلاغیه رهبری برای بازنگری در ماده اصل 44 قانون اساسی بود بنابراین ضرورت دارد که مدیران دولتی و بخش های خصوصی با این تحولات بزرگ آشنا شوند.

معاون وزیر اقتصاد با اشاره به اینکه ما امروز به یک خانه تکانی بزرگ نیاز داریم اظهار داشت: اقدامات اقتصادی بزرگ نیاز به یک دوره گذار میان مدت دارد و هر کدام از ما در پست های مدیریتی باید به این درک متقابل دست یابیم و به واکاوی نقش کارکرد هایمان در اقتصاد ملی بپردازیم.

علیشیری با تاکید بر اینکه هر کسی باید نقش تاریخی خود را در این گذار بزرگ برای توسعه اقتصادی ایفا کند، افزود: ما باید در قانون برنامه توسعه و بودجه 91 و 92 رگه های تفکر متفاوتی که الگوی توسعه را بنا نهاده بیابیم.

وی با بیان اینکه در حال حاضر در حدود 6 سال است که روی پروژه کسب و کار کشور کار می کنیم ادامه داد: این پروزه امروز به یکی از مهم ترین و پر دغدغه ترین پروژه ها در بین سه قوه کشور تبدیل شده است.

معاون وزير اقتصادد با بیان اینکه در این نقش بخش خصوصی کم رنگ است، گفت: ما نمی توانیم با رتبه فعلی در صادرات غیر نفتی با کشور های منطقه رقابت کنیم.

علیشیری با تاکید بر اینکه این استان را می توان بدون نفت توسعه داد، افزود: این امر بدون شک قابل وقوع است.

وی تاکید  کرد: می توان با بهره گیری از توان بخش خصوصی و یاری آن استانی مثل زنجان را بدون نفت توسعه داد.

 

۱۵ بهمن ۱۳۹۱ ۱۰:۴۰

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP