روند رو به رشد سرمایه گذاری خارجی در منطقه ویژه اقتصادی سرخس

روند رو به رشد سرمایه گذاری خارجی در منطقه ویژه اقتصادی سرخس
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران به نقل از ایرنا ،مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی سرخس گفت: این منطقه با توجه به موقعیت ممتاز جغرافیایی ،نگاه سرمایه گذاران خارجی را به خود معطوف داشته است.
محمد مهدی مروج الشریعهˈ گفت: در چند ماه اخیر مذاکراتی با سرمایه گذاران مختلف از کشورهای کره جنوبی، چین، ترکیه، روسیه، ترکمنستان و مالزی داشته ایم که با توجه به پتانسیل های منطقه ویژه اقتصادی سرخس، آنان از این منطقه به عنوان یک ظرفیت مطلوب برای سرمایه گذاری یاد کردند.

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی سرخس افزود: همچنین مذاکراتی با سرمایه گذاران ترکمنی داشته ایم که با مشارکت سرمایه گذار ایرانی هم اکنون مراحل نصب ماشین آلات واحد صنعتی خود را در منطقه ویژه اقتصادی سرخس آغاز کرده اند و به زودی شاهد افتتاح اولین واحد صنعتی با سرمایه گذاری خارجی در منطقه ویژه اقتصادی سرخس خواهیم بود.

وی افزود: هم اکنون منطقه ویژه اقتصادی سرخس به عنوان تنها منطقه ویژه شمال شرق، ظرفیت جذب سرمایه گذاری های خارجی را در بهترین شرایط ممکن دارد.

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی سرخس با تاکید بر اینکه ظرفیت های این منطقه باید برای دست اندرکاران روشن شود، گفت: این منطقه تامین کننده منافع شهرستانی و استانی بلکه منافع ملی ما محسوب می شود.

مروج الشریعه خاطرنشان کرد: لذا انجام مطالعه، معرفی فرصت ها و جلب سرمایه گذار و بهره مندی از ظرفیت های این بخش ضروری به نظر می رسد.

وی با اشاره به برخورداری این منطقه از زیرساخت های کامل در بخش حمل و نقل، وجود فرودگاه بین المللی و اتصال به ریل عریض آسیای میانه را یکی از فرصت های منحصر بفرد منطقه ویژه اقتصادی سرخس عنوان کرد.

به گفته ی وی، سرمایه گذاران خارجی با مراجعه به منطقه ویژه اقتصادی سرخس یا از طریق وب سایت اطلاع رسانی این منطقه، می توانند با مزایا و تسهیلات قانون تشویق و حمایت سرمایه گذاری خارجی و مراحل مربوط به اخذ مجوز سرمایه گذاری خارجی آشنا شوند.
۱۸ بهمن ۱۳۹۱ ۱۴:۳۲

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP