سرمایه‌گذار خارجی توسعه بندر امام:بندر امام ظرفیت جابه‌جایی بار تا 18 میلیون تن را داراست

سرمایه‌گذار خارجی توسعه بندر امام:بندر امام ظرفیت جابه‌جایی بار تا 18 میلیون تن را داراست
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی وفنی ایران به نقل از خبرگزاری فارس ،رئیس هیئت مذاکره کننده شرکت MJ کانادا در سفر خود به ایران اظهار داشت: در بازدید از بندر امام خمینی (ره) طرحی را ارائه کرده‌ام که ظرفیت این بندر طی پنج سال به 18 میلیون تن افزایش یابد.

"محمد جعفر " سرمایه‌گذار و متخصص امور بندری در دیدار با حمید بهبهانی، وزیر راه و ترابری، اظهار داشت: به دلیل شیعه بودن به ایران آمده‌ام تا به این کشور خدمتی ارائه کنم و در مدت زمان اقامت در ایران، از بندرعباس و بندر امام خمینی (ره) بازدید کرد‌م.
وی با اشاره به ظرفیت‌های گسترده بنادر ایران برای توسعه، افزود: کشورهای مشترک المنافع می‌توانند برای انتقال بار به مدیترانه از طریق بندر امام خمینی (ره) اقدام کنند و این بندر می‌تواند از طریق اتصال به خطوط ریلی از جمله راه آهن عراق، نقش مؤثری را در جابجایی بار و ترانزیت ایفا کند.
رئیس هیئت مذاکره کننده شرکت MG، تأکید کرد: بنادر ایران طلای زرد هستند زیرا از موقعیت ممتاز جغرافیایی برخوردار‌ند و بندرعباس می تواند به عنوان "هاب " (مرکز ارتباطی منطقه) برای تمامی منطقه آفریقا و آسیا باشد.
این متخصص امور بندری از آمادگی خود برای ساخت سیلوهای ذخیره اعلام کرد و گفت: این مسأله میزان تناژ حمل بار را در بندر افزایش می‌دهد.
‌محمد‌جعفر اضافه کرد: حمل بار از طریق بندرعباس به مومباسا (کنیا) و دیگر قسمت‌های آفریقا می‌تواند زمان و هزینه کمتری را داشته باشد.
این گزارش حاکی است در این مراسم حمید بهبهانی نیز با خوش‌آمدگویی به این متخصص امور بندر،‌ آمادگی وزارت راه و ترابری را برای بررسی طرح‌های پیشنهادی وی اعلام کرد.
‌وزیر راه و ترابری خواستار بازدید محمدجعفر از تمامی بنادر کشور شد تا موقعیت‌های مختلف سرمایه‌گذاری مدنظر قرار گیرد.
وی تصریح کرد: ایران کشوری با ثبات سیاسی است و از لحاظ منابع نفتی در مقام چهارم و گاز در رتبة دوم جهان قرار دارد که این مسأله موجب ترغیب سرمایه‌گذاران برای فعالیت در ایران شده است.
وزیر راه و ترابری یادآور شد: بحران اقتصادی اروپا و امریکا به لحاظ عدم وابستگی ایران به آنها تأثیر آنچنانی در کشور نداشته است و برخی کشورها که وابستگی داشته‌اند در مرحله بحرانی قرار گرفته‌اند، اما ایران در حال طی شیب معمولی رشد اقتصادی است.
وی ادامه داد: براساس چشم انداز 1404 ایران باید به کشور اول منطقه تبدیل شود و وزارت راه و ترابری در حال مذاکره با سرمایه‌گذاران در خصوص فعالیت‌های مختلف به ویژه راه آهن است.
‌بهبهانی به موقعیت بندر چابهار و طرح توسعه آن اشاره کرد و گفت: این بندر در دریای عمان می‌تواند کالاها را به کشورهای افغانستان و آسیای مرکزی به ویژه کشورهای قزاقستان، قرقیزستان، ترکمنستان، ازبکستان و تاجیکستان منتقل کند.

۱۹ مرداد ۱۳۸۸ ۱۳:۵۵
روابط عمومی |

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP