علیشیری خبر داد :با سرمایه گذاری 300 میلیون دلاری سرمایه گذارهای خارجی، نساجی مازندران به مدار تولید باز می‎گردد

علیشیری خبر داد :با سرمایه گذاری 300 میلیون دلاری سرمایه گذارهای خارجی، نساجی مازندران به مدار تولید باز می‎گردد
رئیس کل سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران، در دومین همایش ملی معرفی توانمندیهای جمهوری اسلامی ایران در برنامه پنجم توسعه کشور و جشنواره طرح ملی سپاس که با حضور کارشناسان، نخبگان حوزه های تولیدی و صنعتی کشور برگزار شد، اظهار داشت: مدل سازی صورت گرفته برای پروژه نساجی مازندران می تواند الگوی مناسبی برای آن دسته از صنایع کشور باشد که هم اکنون به دلیل مشکلات فنی، مدیریتی و مالی با بحران رکود و ورشکستگی مواجه هستند.

 به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری، بهروز علیشیری با اشاره به اینکه شرکت نساجی مازندران به دلیل تنگناهای موجود ماهیانه حدود 5 میلیارد تومان ضرر می داد و این امر علاوه بر خلاء تولید و استهلاک سرمایه و تجهیزات موجب بروز اثرات اجتماعی بر نیروی کار این واحد تولیدی بود، اعلام نمود: با ورود سرمایه گذار خارجی، تجهیز و تزریق بالغ بر 300 میلیون دلار این واحد تولیدی به مدار تولید، تحول و توسعه باز خواهد گشت.


علیشیری در ادامه افزود: با ترتیبات در نظر گرفته شده، سرمایه گذار خارجی موظف است با تجهیز منابع مالی جدید، ورود تکنولوژی پیشرفته علاوه بر راه اندازی این واحد تولیدی، به گسترش این واحد تولیدی کمک کند و ظرفیتهای صادراتی را برای محصولات تولید فراهم نماید.
رییس سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران ،از همه مالکان و صاحبان صنایع تولیدی دولتی و خصوصی کشور که دارای وضعیت مشابهی هستند، خواست تا مشخصات فنی و اقتصادی طرحهای واحدهای موجود خود را به سازمان سرمایه گذاری ارسال نمایند تا با بررسی شرایط موجود و ویژگی هر طرح نسبت به طراحی و مدل سازی جذب سرمایه گذاری های خارجی اقدام شود.


معاون وزیر اقتصاد ضمن اشاره به محیط رقابتی بین المللی برای توسعه اقتصادی و جذب سرمایه‎های بین المللی به صورت سرمایه گذاری مستقیم خارجی اظهار داشت: صنایع کشور به ویژه آن دسته از واحدهای تولیدی که هم اینک به دلیل خلاقیتهای مدیریتی و نوآوریهای فنی و مالی در جشنواره سپاس مورد تقدیر قرار می گیرند، می توانند به عنوان بخشهای پیشتاز در عرصه جذب سرمایه گذاری های خارجی اقدام نمایند.


علیشیری در پایان یادآور شد: بخشهای پیشتاز عرصه های تولیدی دارای قابلیت های کافی برای مذاکره و چانه زنی با سرمایه گذاران بالقوه خارجی هستند، تا از این طریق به افزایش ظرفیتهای تولیدی بنگاه های خویش، اخذ سهم بیشتری از بازار، افزایش ظرفیتهای فنی و تکنولوژی و ارتقاء توان صادراتی خود اقدام نمایند.
گفتنی است همایش ملی معرفی توانمندیهای جمهوری اسلامی ایران در برنامه پنجم توسعه کشور،به منظور معرفی فرصتها و توانمندیهای کشورمان در حوزه های سرمایه گذاری در سطح منطقه و کشورهای اسلامی در محل مرکز همایشهای سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران برگزار شد.    

۲۰ مرداد ۱۳۸۸ ۱۲:۱۴

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP