سفیر فنلاند در تهران:سرمایه گذاری اقتصادی و تبادل دانش با ایران اولویت همکاری دو کشور است

سفیر فنلاند در تهران:سرمایه گذاری اقتصادی و تبادل دانش با ایران اولویت همکاری دو کشور است
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران به نقل از ایرنا ،هران - سفیر فنلاند در تهران با ابراز شگفتی از پیشرفت های منطقه ویژه خلیج فارس و صادرات محصولات تولیدی به بازارهای بین المللی، گفت: این رویداد می تواند سر آغاز همکاری با ایران در زمینه سرمایه گذاری اقتصادی و تبادل دانش باشد.

هاری کمر ایننˈ سفیر فنلاند در تهران که با هدف شناسایی شاخص های منطقه ویژه خلیج فارس به هرمزگان سفر کرده است، گفت: فنلاند دارای رتبه اول اعتبار در حوزه اقتصاد بین المللی و دارای ثبات سیاسی مناسب در اروپاست که روابط گسترده اقتصادی با شرکای خود دارد.

وی که به منظور تکمیل مطالعات سفر اول خود به منطقه ویژه خلیج فارس سفر کرده است، افزود: این دومین بار است که از این منطقه بازدید می کنم و مشاهده امکانات و پیشرفت های این منطقه می‌تواند

فرصت مناسبی برای توسعه روابط در حوزه‌های مد نظر باشد.مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس نیز در جریان این بازدید گفت: نقش آفرینی مناطق ویژه در توسعه اقتصادی، جذب سرمایه گذاری، خلق کار، گردش سرمایه، تبادل دانش مدیریت، انتقال فن آوری، تقویت صادرات غیرنفتی، توسعه زیرساخت ها به عنوان یک مکانیزم شتاب به سوی اقتصادی پویا هدف گذاری شده است.

ˈمسعود هندیانˈ ادامه داد: موفقیت های اخیر منطقه ویژه خلیج فارس موجب جذب بازارهای بین المللی و معطوف شدن نگاه ویژه کشورها به این خطه از ایران اسلامی شده است.

این مقام مسئول یادآور شد: زیرساخت های عظیم دریایی، دسترسی آسان به معادن غنی، انرژی ارزان، خطوط ریلی سراسری، فرودگاه ها، منابع انسانی متخصص، همجواری با آب های آزاد و برخورداری از پایانه دریایی تخلیه و بارگیری به ظرفیت شش میلیون تن سالیانه، از جمله عواملی است که نمی تواند از دید ناظران اقتصادی پنهان باشد.

وی در خصوص اهداف، ماموریت ها، قوانین و مقررات حاکم بر مناطق ویژه اقتصادی گفت: در ایران 16 منطقه ویژه اقتصادی و هفت منطقه آزاد فعال وجود دارد که بالغ بر 150 هزار نفر در آن مشغول به کار هستند.

هندیان افزود: هم اکنون این منطقه با تحقق اهداف میان مدت خود توانسته است، چهار میلیون و 700 هزار تن فولاد، 257 هزار تن آلومینیوم، 34 هزار متر مکعب آب شیرین روزانه، 155 هزار تن آند، 18هزار تن روی را تولید و بیش از یک میلیارد دلار صادرات کالا را به بازارهای هدف صادر کند.

وی ادامه داد: اقدامی کم نظیر که توانسته است سهم عمده ای از تولیدات غیرنفتی کشور را به نام خود ثبت کند، ضمن این که قرار است در چشم انداز این پروژه ها تولید ناخالص فولاد به 10میلیون تن، آلومینیوم به 500 هزار تن و ظرفیت تخلیه و بارگیری مواد معدنی و نفتی را به 70 میلیون تن ارتقا دهیم.

مدیر عامل منطقه ویژه خلیج فارس همچنین؛ جذب 10 هزار نفر نیروی انسانی در مشاغل مختلف را یک دستاورد مهم در راستای تربیت تخصص های مورد نیاز آینده برشمرد.

۲۸ بهمن ۱۳۹۱ ۱۳:۲۱

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP