اقتصاد مقاومتی از دیدگاه مقام معظم رهبری:معرفی فرصت‌های سرمایه‌گذاری کشور به بخش خصوصی باید جدی گرفته شود

اقتصاد مقاومتی از دیدگاه مقام معظم رهبری:معرفی فرصت‌های سرمایه‌گذاری کشور به بخش خصوصی باید جدی گرفته شود
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران به نقل از خبرگزاری ایمنا،معرفی فرصت‌های سرمایه‌گذاری کشور به بخش خصوصی را باید جدی بگیریم. یعنی بایستی فعالان بخش خصوصی بدانند فرصت‌های سرمایه‌گذاری کجاهاست، کدام‌هاست.
اقتصاد مقاومتی شرایطی دارد، ارکانی دارد؛ یکی از بخش‌هایش همین تکیه به مردم است؛ همین سیاست‌های اصل ۴۴ با تاکید و اهتمام و دقت و وسواس هرچه بیشتر باید دنبال شود؛ این جزو کارهای اساسی شماست.
در بعضی از موارد، من از خود مسئولان کشور می‌شنوم که بخش خصوصی به خاطر کم‌توانی‌اش جلو نمی‌آید.خب، باید فکری بکنید برای این که به بخش خصوصی توانبخشی بشود؛ حالا از طریق بانک‌هاست، از طریق قوانین لازم و مقررات لازم است؛ از هر طریقی که لازم است، کاری کنید که بخش خصوصی، بخش مردمی فعال شود.
باید مقررات را شفاف کنند، راه‌ها را کوتاه کنند، پیچ و خم‌های اداری را کم کنند.این که اختیار یک فعالیت اقتصادی ناگهان برگردد به یک ماموری که پشت فلان میز و در فلان اداره نشسته، که او بتواند بگوید آری یا نه، و سرنوشت یک کار را فراهم بکند، این بزرگ‌ترین ضربه است. این مامور در معرض خطر است؛ در معرض لغزش است. باید کاری کرد که این، پیش نیاید. باید قواعد، قوانین و روش‌ها اصلاح شود و براساس آنچه که در اینجا هست تغییر پیدا کند.
معرفی فرصت‌های سرمایه‌گذاری کشور به بخش خصوصی را بایستی جدی بگیریم. یعنی بایستی فعالان بخش خصوصی بدانند فرصت‌های سرمایه‌گذاری کجاهاست، کدام‌هاست؛ همه مطلع باشند، استفاده‌های ویژه‌خوارانه نشود. محصور بودن اطلاعات، محدود بودن اطلاعات به بعضی از افراد، دون بعضی، موجب ویژه‌خواری‌های عجیبی می‌شود؛ که گاهی ثروت‌های بادآورده یک شبه را برای افرادی که سوء استفاده چی هستند فراهم می‌کند؛ به خاطر اینکه اطلاع دارند که بناست فلان کالا بالا برود یا پائین بیاید، یا فلان قانون تصویب بشود. باید شفاف‌سازی اطلاعات صورت بگیرد. البته این در دولت‌های قبل مطرح بود، در دولت نهم و دهم فعالیت‌هایی انجام گرفته؛ لیکن کافی نیست. بایستی در این زمینه کار بیشتری انجام بگیرد.

۲۸ بهمن ۱۳۹۱ ۱۳:۳۳

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP