معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت خبر داد:اعطای تسهیلات ویژه به سرمایه گذاران شهرکهاو نواحی صنعتی

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت خبر داد:اعطای تسهیلات ویژه به سرمایه گذاران شهرکهاو نواحی صنعتی
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری به نقل از ایلنا ، سرمایه گذاران مستقر در شهرکها ونواحی صنعتی علاوه بر دریافت مشوقهایی از قبیل خرید اقساطی اراضی صنعتی می توانند از اعتبارات ریالی و کمکهای فنی و اعتباری به مبلغ دو میلیارد ریال تا 9 میلیارد ریال به بهره مند شوند.

 مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران از ارائه تسهیلات ویژه  در قالب کمکهای فنی واعتباری به متقاضیان سرمایه گذاری در شهرکها و نواحی صنعتی خبر داد.

به گزارش ایلنا، فخرالله مولایی در همایش توسعه فرصتهای سرمایه گذاری شهرستان ملاردضمن تاکید برحل مشکلات تولیدکنندگان، گفت:سرمایه گذاران مستقر در شهرکها ونواحی صنعتی علاوه بر دریافت مشوقهایی از قبیل خرید اقساطی اراضی صنعتی می توانند از اعتبارات ریالی و کمکهای فنی و اعتباری به مبلغ دو میلیارد ریال تا 9 میلیارد ریال به بهره مند شوند.

معاون وزیر صنعت،معدن وتجارت با اشاره به اینکه  با همکاری مسئولان استانی و شهرستانی تمامی مشکلات موجود رفع خواهدشد،افزود: در رابطه با مشکل اخذ پروانه بهره برداری شهرک خصوصی صفادشت، 9 لکه صنعتی وجود داشت که تاکنون دو مجوز صادر شده و حل این مشکل پیگیری جدی مسئولان شهرستان را می طلبد.

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی کشور عنوان کرد: ناحیه صنعتی دهک با مساحت 50 هکتار در حال توسعه است و درخواست مسئولان شهرستانی هم زون صنایع صنعتی و هم زون صنایع تبدیلی کشاورزی است لذا این نوید را می دهم که این موضوع را با اهتمام بیشتری پپیگیری خواهیم کرد.

مولایی با بیان اینکه منطقه ملارد، منطقه با استعدادی است و ظرفیت توسعه دارد، گفت: از امروز تا پایان فروردین ماه هر فردی که جهت اخذ زمین در ناحیه صنعتی دهک ثبت نام کند، از تسهیلات ویژه ای برخوردار می شود.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت  همچنین اعلام کرد: درصورت ایجاد واحد صنعتی طی مدت یک سال، 30 درصد به سرمایه گذاران استرداد خواهد شد.

 مولایی با تاکید براینکه مشکلی دررابطه با ارائه پروانه صنعتی وجود ندارد، در خصوص شهرک صنعتی صفادشت نیز توضیح داد: درصورت پیگیری متقاضیان پروانه  صنعتی به آنها اعطا خواهدشد.

وی ادامه داد:اگر تاکنون پروانه ای ارائه نشده،به این دلیل است که مدارکی از سوی سرمایه گذاران به ما ارائه نشده است.

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران در بخش دیگری از سخنانش  در خصوص محدودیت 120 کیلومتری  که یکی از مشکلات سرمایه گذاران به شمار می رفت، نیز توضیح داد:  این موضوع  در سال 46 مصوب شده و  برداشتن این محدودیت جزو اختیارات من نیست.البته تمام تلاش خودرا خواهم کرد تا به نحو شایسته   وبدون اینکه به محیط زیست آسیبی برسد، این موضوع حل وفصل شود.

گروسی:سرمایه گذاران چرخ صنعت را به گردش در می آورند

نماینده مردم شهریار، قدس و ملارد در مجلس شورای اسلامی نیز در این همایش  با اشاره به اینکه با حمایت از سرمایه گذاران و ارائه تسهیلات به آنها، این افراد با امکانات ناچیز  می توانند چرخ صنعت را به گردش درآورند، گفت: مصوبه ای که در سال 46 درخصوص عدم ایجاد شهرکهای صنعتی در اطراف تهران مطرح شد، به نوعی کشور را دچار عقب ماندگی کرد، در همان مصوبه که تاسیس شهرک صنعتی را ممنوع کرد، ذکر شده که در صورت تصویب هیات وزیران این مصوبه قابل تغییر است.

گروسی تاکید کرد: به همین دلیل سه سال پیش ایجاد شهرک صنعتی تصویب شد اما با گذشت زمان، هنوز پروانه به برخی از شهرکهای صنعتی داده نشده است لذا از سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی کشور انتظار می رود که این امر را با جدیت بیشتری پیگیری کند.

نماینده مردم شهریار، قدس و ملارد در پایان از صنعت گران خواست در جهت تقویت صنایع، ایده های خود را مطرح کنند.

براساس این گزارش بعداز اتمام همایش مدیرعامل سازمان صنایع کوچک وشهرکهای صنعتی  ایران به همراه نماینده مردم شهریار وملارد وهمچنین گروهی از مسئولان استانی از ناحیه صنعتی دهک وشهرک خصوصی صفادشت بازدید کردند.

 

۲۹ بهمن ۱۳۹۱ ۱۴:۲۸

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP