رئیس فدرال‌رزرو:اقتصاد آمریکا فاصله بسیار زیادی با عملکرد مطلوبش دارد

رئیس فدرال‌رزرو:اقتصاد آمریکا فاصله بسیار زیادی با عملکرد مطلوبش دارد
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری به نقل از خبرگزاری فارس، رئیس فدرال‌رزرو با انتقاد از وضعیت اقتصادی آمریکا، گفت اقتصاد کشورش از عملکرد پرقدرت و مطلوب خود فاصله زیادی دارد.

به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل خبرگزاری فارس به نقل از بلومبرگ، بِن بِرنانکه، رئیس فدرال رزرو، گفت: اقتصاد آمریکا از عملکرد پرقدرت و مطلوب خود فاصله زیادی دارد.

وی افزود: در حالیکه نرخ بیکاری تقریبا 8 درصد است، ما همچنان با شرایط اقتصادی سالم و شکوفایی که دوست داریم شاهدش باشیم فاصله زیادی داریم. آمریکا قصد دارد از ابزار سیاست داخلی استفاده کند تا اهداف داخلی خود را پیشرفت دهد.

بانک مرکزی آمریکا از سوی برخی مقامات کشورهای دیگر شامل گایدو منتگا، وزیر مالی برزیل، مورد نقد واقع شده‌است. وی در اکتبر گفته بود که تطابق انجام شده توسط آمریکا باعث تضعیف دلار شده‌است و این منجر به آغاز نبرد ارزی در جهت کم ارزش کردن پول‌ها می‌شود.

بِرنانکه ادامه داد: باور داریم که با تقویت اقتصاد آمریکا به روند بهبود اقتصاد جهانی کمک خواهیم کرد.

وی گفت: فدرال رزرو ماه گذشته طرحی را برای خرید 85 میلیارد دلار اوراق قرضه در ماه به تصویب رساند. تصویب این طرح با قصد ایجاد رشد اقتصادی و کاهش نرخ بیکاری انجام شد. رزرو به اتخاذ سیاست‌های پولی مناسب ادامه خواهد داد تا بیشترین میزان اشتغال را ایجاد کند و به ثبات قیمت‌ها برسد.

 

۲۹ بهمن ۱۳۹۱ ۱۴:۳۱

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP