در پانزدهیمن نشست هیات رسیدگی فرااستانی رسیدگی شد:طرح شکایت از یکی از سازمانهای وابسته به وزارت صنعت، معدن و تجارت

در پانزدهیمن نشست هیات رسیدگی فرااستانی رسیدگی شد:طرح شکایت از یکی از سازمانهای وابسته به وزارت صنعت، معدن و تجارت
به دنبال طرح شکایت متقاضی بخش خصوصی از روند پاسخگویی یکی از سازمان های وابسته به وزارت صنعت، معدن و تجارت در خصوص تأخیر 14 ماهه در صدور مجوز احداث یک شهرک صنعتی خصوصی در استان البرز، طرفین شکایت موضوعات مورد نظر خود را در پانزدهمین نشست هیات رسیدگی فرااستانی مطرح کردند.

 

به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی وفنی ایران ،شراگیم شمس دبیر اجرایی ماده 7 ، در گفتگو با خبرنگار ما گفت : در این جلسه ابتدا دبیرخانه اجرایی ماده 7 قانون اجرای سیاستهای کلی اصل 44 قانون اساسی مستقر در سازمان سرمایه گذاری و کمک های اقتصادی و فنی ایران گزارشی از سوابق و روند گردش کار طی شده در پرونده و زمانهای پاسخگویی به درخواستهای متقاضی با توجه به مهلت های قانونی مقرر در ماده 7 قانون اصل 44 ارائه نمود و سپس از طرفین درخواست شد تا مطالب تکمیلی را ارایه نمایند.
شمس در ادامه افزود : در ابتدا متقاضی به ارایه برخی مطالب درباره مبهم بودن دلایل به تاخیر افتادن صدور مجوزاحداث یک شهرک صنعتی خصوصی در استان البرز علیرغم اخذ تأییدیه ها و موافقت های اولیه از دستگاه های ذیربط پرداخت و از هیات رسیدگی فرااستانی درخواست کرد که با توجه به گذشت 14 ماه از زمان تسلیم تقاضا و عدم تعیین تکلیف نهایی و پاسخ قطعی به این تقاضا، بر اساس مفاد ماده 7 قانون اجرای سیاستهای کلی اصل 44 قانون اساسی و آیین نامه اجرایی آن تصمیم گیری شود.
وی در عین حال خاطر نشان کرد : در ادامه جلسه نهادهای ذیربط از جمله مسئولین سازمان متشاکی و مدیران ذیربط استانی در خصوص فرآیند بررسی تقاضا و ارائه مجوز نهایی احداث شهرک صنعتی موصوف به بیان توضیحاتی در مورد روند پرونده پرداختند. همچنین مسئولین و مدیران مطلعی مانند مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان و مدیران ارشد سازمان محیط زیست نیز به ارائه نظرات کارشناسی و فنی خود در مورد جزییات این پرونده پرداختند.
شمس در ادامه تصریح کرد : پس از استماع نظرات طرفین، هیات رسیدگی فرااستانی ضمن جمع¬بندی موضوعات مطرح شده تصویب نمود:  حداکثر ظرف مدت 15 روز از زمان تسلیم مطالعات کامل توجیهی و طرح ضرورت ایجاد شهرک در خصوص جزئیات اجرایی و برنامه زمانبندی احداث و راه اندازی شهرک صنعتی خصوصی در محل تعیین شده توسط متقاضی، استانداری البرز با همکاری و مشورت سازمان متولی صدور مجوز و دستگاه استانی آن، در خصوص میزان زمین قابل واگذاری، نحوه فازبندی اجرای طرح و چگونگی گسترش طرح و اجرای فازهای آتی،  تصمیم گیری و نتیجه بطور قطعی و مکتوب به متقاضی ابلاغ می شود.
وی در پایان یادآور شد : هیات رسیدگی فرااستانی همچنین تصویب نمود سازمان طرف شکایت متعاقب ابلاغ تصمیم موضوع بند 1، طبق قوانین و مقررات موجود فرآیند صدور مجوز احداث شهرک صنعتی خصوصی را با در نظر گرفتن زمانهای مقرر قانونی مورد اقدام قرار دهند.
لازم به ذکر است  دبیرخانه اجرایی ماده 7 قانون اجرای سیاستهای کلی اصل 44 قانون اساسی نیز به عنوان بازوی کارشناسی و اداری هیات موصوف در سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی وفنی ایران مستقر بوده و مسئولیت انجام فعالیتهای دبیرخانه ای هیات مذکور را به عهده دارد.
بر اساس این گزارش معاونین برنامه ریزی وزارتخانه های کشور، صنعت، معدن و تجارت، کار، تعاون و رفاه اجتماعی، جهاد کشاورزی و سازمان حفاظت محیط زیست اعضای هیات رسیدگی فرااستانی هستند که به ریاست وزیر امور اقتصادی و دارایی یا معاون وی بر اساس تبصره 2 ماده 7 قانون اجرای سیاستهای کلی اصل 44 وظایف قانونی محوله در خصوص رسیدگی به شکایات و اعتراضات متقاضیان صدور مجوزهای فعالیتهای اقتصادی را بر عهده دارند.

۳۰ بهمن ۱۳۹۱ ۱۳:۴۶

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP