سال ۲۰۱۳ کدام کشورها رشد می‌کنند؟/ وضعیت اقتصادی کشورها در سال پیش‌رو

سال ۲۰۱۳ کدام کشورها رشد می‌کنند؟/ وضعیت اقتصادی کشورها در سال پیش‌رو
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران به نقل از خبر آنلاین،در سال میلادی جاری آسیا و در رأس آن اقتصادهای نوظهور موتور اصلی رشد جهانی خواهد بود

سال گذشته کاهش رشد اقتصادی هند تا اندازه‌ای ناامیدکننده بود.(6.5% در سال 2011-2012 در مقابل 8.4% در سال 2010-2011) به رغم کاهش رشد اقتصادی، چین در وضعیت مساعدی قرار دارد. چین توانست به رغم افت زیاد، توان و رقابت اقتصادی خود را حفظ کند.

در  میان این دو غول اقتصادی، ظهور اندونزی و رشد برق‌‎آسای چهارمین کشور پرجمعیت جهان(235 میلیون نفر)، همگان را شگفت زده کرد. اندونزی به رغم ضعف‌های اندک، به دلیل نیروهای کار ارزان و مصرف بالا به کشوری برای سرمایه‌گذاری خارجی تبدیل شده است.

اندونزی کشوری با 18000 جزیره، رکورد سرمایه‌گذاری خارجی را از آنِ خود کرده است.در میان کشورهای آمریکای لاتین، مکزیک به تدریج در حال فاصله گرفتن از تصویر نارکواکونومی(اقتصاد مواد مخدری) است تا با رشد شرکتهای جهانی، خود را به عنوان اقتصادی نوظهور و موفق جا بیندازد. در آفریقای شمالی، مراکش نیز به رغم پشت سر نهادن بی ثباتی سیاسی ناشی از بهار عربی و رشد بخش خصوصی در این کشور از افزایش قابل توجهی برخوردار بوده است.اقتصادهایی که قرار است در سال جاری رشد داشته باشند به همراه وضعیت و شاخصه‌های آنها در اینفوگرافیک ذیل به تصویر کشیده شده است.

اقتصادهایی که قرار است در سال جاری رشد داشته باشند به همراه وضعیت و شاخصه‌های آنها در اینفوگرافیک ذیل به تصویر کشیده شده است:

 

 

۲ اسفند ۱۳۹۱ ۰۹:۴۶

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP