سرمایه گذاری مستقیم خارجی در چین در ماه ژانویه کاهش یافت

سرمایه گذاری مستقیم خارجی در چین در ماه ژانویه کاهش یافت
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران به نقل از واحد مرکزی خبر، ارقام رسمی منتشر شده در روز چهارشنبه نشان می دهد سرمایه گذاری مستقیم خارجی در چین در ماه ژانویه با کاهش همراه بود. بدین ترتیب روند رو به نزول سرمایه گذاری خارجی در چین که در سال دو هزار و دوازده ادامه داشت، با گسترش همراه شد.

 وزارت بازرگانی چین اعلام کرد سرمایه گذاری مستقیم خارجی یا همان اِف دی آی در ماه ژانویه سال دو هزار و سیزده و در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ، هفت ممیز سه دهم درصد کاهش یافت و به نه میلیارد و دویست و هفتاد میلیون دلار رسید. این رقم در ماه دسامبر سال دو هزار و دوازده ، یازده میلیارد و هفتصد میلیون دلار بود. شن دانیانگ سخنگوی وزارت بازرگانی چین اذعان کرد روند کاهش سرمایه گذاری مستقیم خارجی در این کشور «کوچک نیست». او در عین حال تأکید کرد شمار شرکت های خارجی که به تازگی در چین اقدام به سرمایه گذاری کرده اند سی و چهار ممیز سه دهم درصد افزایش یافت و به هزار و هشتصد و هشتاد و هشت شرکت در ماه ژانویه رسید.

 وزارت بازرگانی چین ماه گذشته اعلام کرد سرمایه گذاری مستقیم خارجی در چین برای نخستین بار طی سه سال در سال دو هزار و دوازده و در بحبوحه بحران اقتصادی در بازارهای کشورهای توسعه یافته و کندی رشد اقتصادی در داخل این کشور کاهش یافت. اما از اواخر سال گذشته نشانه های بهبود در اقتصاد چین مشاهده شد و تولید ناخالص داخلی این کشور در سه ماهه پایانی سال دو هزار و دوازده هفت ممیز نه دهم درصد افزایش یافت. روند رشد اقتصادی در دومین اقتصاد بزرگ جهان در سال دو هزار و دوازده در کندترین حالت ممکن قرار داشت و تنها هفت ممیز هشت دهم درصد افزایش یافت. به گزارش خبرگزاری فرانسه از پکن، وزارت بازرگانی چین همچنین اعلام کرد سرمایه گذاری مستقیم چین در خارج از کشور در ماه ژانویه روند رو به رشد خود را حفظ کرد و در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، با دوازده ممیز سه دهم درصد افزایش به چهار میلیارد و نهصد و ده میلیون دلار رسید. سرمایه گذاری مستقیم خارجی چین در خارج از این کشور در سال دو هزار و دوازده در مقایسه با سال قبل از آن، ‌تقریبا سی درصد افزایش داشت.

۲ اسفند ۱۳۹۱ ۱۰:۵۰

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP